Řepka zařídil Budějovicím bod v Příbrami

18:34
PŘÍBRAM - Fotbalisté Příbrami remizovali v utkání dvou týmů ze dna ligové tabulky s Českými Budějovicemi 1:1. Domácí v utkání 8. kola vedli od dvanácté minuty po brance Petra Trappa, deset minut před koncem ale svou premiérovou trefou za Dynamo srovnal Tomáš Řepka. Příbram se v neúplné tabulce posunula těsně nad sestupové příčky na čtrnácté místo, Jihočeši jsou patnáctí. Na poslední místo spadly o skóre Teplice.

Tomáš Řepka z Českých Budějovic foto: ČTK

U Litavky bylo od začátku vidět, že jde o hodně. Oba týmy, které do dnešního zápasu získaly shodně jen čtyři body a už stihly vyměnit trenéra, nechtěly hlavně udělat chybu. Opatrný úvod ale rázně utnula pohledná akce Příbrami z 12. minuty. Domácí se několika přízemními přihrávkami prokombinovali až do malého vápna, kde po Wágnerově přiťuknutí doklepl míč do sítě Trapp.

Příbram - ČB 1:1

Branky: 12. Trapp - 80. Řepka. Rozhodčí: Proske - Pelikán, Tacina. ŽK: Hájovský, Mareš, Trapp - Řepka, Lengyel.

Příbram: Hruška - Krbeček (88. Jugas), Hájovský, Dejmek, Koukal - Mareš (63. Huňa), Trapp, Pleško, P. Pilík - Střihavka, Wágner (72. Danoski).

Č. Budějovice: Daněk - Riegel, Řepka, Lengyel, Machovec (77. Linhart) - Sandro, Javorek, Otepka (65. Rýdel), Táborský - Řezníček, Markovič (46. Klesa).

Jihočeši mohli rychle odpovědět. Expříbramský Řezníček, hrající 100. ligový duel, ale promáchl a šanci nejlepšího střelce Dynama Markoviče zmařil Hruška.

V 22. minutě zahodili Příbramští velkou možnost na zvýšení skóre. Střihavkovu střelu vyrazil Daněk jen k volnému Marešovi, jenže domácí záložník místo odkryté branky trefil přesně místo, kde byl hostující gólman.

Jihočeši několikrát pokazili finální přihrávkou nadějný brejk a chvíli před poločasem si oddychli, když Střihavka prodlužoval Wágnerovu střelu z ofsajdu a druhý gól tak neplatil.

Po změně stran se České Budějovice snažily o vyrovnání, častěji držely míč, domácí obrana ale pracovala velmi spolehlivě. Hra ztratila tempo i šance a k vidění bylo velké množství osobních soubojů.

Trenér 1. ligy

Tipovací soutěž Trenér 1. ligy

Na dostřel domácí branky se Dynamo dostalo až v poslední čtvrthodině. Lengyel vracel hlavičkou míč za sebe, kde se protlačil do zakončení Řezníček, ale Hruškovu branku přestřelil.

Příbram ovšem nebrala varování vážně a ani ve čtrnáctém zápase po sobě se z výhry nakonec neradovala. Po rohu v 80. minutě a Hruškově chybě se Řepka radoval z prvního ligového gólu za Dynamo a premiérové trefy od předloňského května.

Slovácko - Jablonec 0:1

Branka: 57. Lafata. Rozhodčí: Kocourek - Košec, Kocián. ŽK: Valenta, Kubáň - Čížek, Špit. Diváci: 4483.

Sestavy: Slovácko: Melichárek - Reinberk, Daníček, Mezlík (85. Kuncl), Kubáň - Hlúpik, Valenta (78. Trávník), Volešák, Kerbr - Kovář (73. Lukáš), Došek.

Jablonec: Valeš (46. Špit) - Štochl, Beneš, Novák, Jablonský - Čížek, Zoubele (81. Vaněk), Loučka - Kopic (90. Eliáš), Kovařík - Lafata.