Bláznivý rekord. Nevyspalá Jefimovová vylepšila světový čas na 50 m prsa

10:59aktualizováno  12:37
BARCELONA - Ruska Julija Jefimovová překonala na mistrovství světa v Barceloně už v rozplavbách na 50 metrů prsa světový rekord. Páteční vítězka dvoustovky dohmátla v čase 29,78 a dosavadní rekordní čas Američanky Jessiky Hardyové z roku 2009 zlepšila o dvě setiny sekundy.

Petra Chocová foto: Reuters

Loňská mistryně Evropy na této trati Petra Chocová postoupila do odpoledního semifinále ze sedmého místa výkonem 30,77. Její český rekord z letošního května má o šest setin lepší hodnotu.

Jefimovová, která na této neolympijské trati získala titul mistryně světa v roce 2009 a před dvěma lety byla druhá, nemohla rekordnímu času uvěřit. Po pátečním triumfu na dvoustovce měla totiž problémy se spánkem. "Půl noci jsem nespala a jsem tak unavená. Ani jsem nešla na rozplavání, jsem tak ospalá - a zaplavala jsem svěťák. To je bláznivé," řekla jednadvacetiletá Ruska.

Martin Baďura obsadil na znakařské padesátce 26. příčku, časem 26,26 zaostal o tři setiny za vlastním českým rekordem z loňského roku. Sabina Dostálová skončila v kraulovém sprintu na 50 metrů dvaačtyřicátá.