Rekord. Basketbalista dal v univerzitním utkání 138 bodů

16:39
GRINNELL - Mimořádný střelecký večer prožil v americké univerzitní soutěži NCAA basketbalista Jack Taylor, který dal v jediném soutěžním utkání 138 bodů. Spotřeboval na to celkem 108 pokusů z pole. Jeho tým Grinnell porazil v divokém duelu Faith Baptist Bible 179:104.

Basketbalový koš. foto: Reprofoto

Taylor proměnil 27 z 71 střel za tři body a celkem uspěl při 52 pokusech ze hry. Navíc přidal sedm úspěšných trestných hodů z deseti, na palubovce strávil 36 minut. "Měl jsem pocit, že všechno, co zvednu, spadne do koše. Ve druhém poločase byla fáze, kdy jsem dal sedm nebo osm trojek za sebou. Doteď jsem to ještě pořádně nepochopil," řekl Taylor.

Hvězda New Yorku Knicks Carmelo Anthony nad výkonem mladíka užasnul. "Nikdy jsem nic takového neslyšel, to je jako z počítačové hry," prohlásil s nevěřícným výrazem. "Jak můžete vystřelit stokrát za zápas?" dodal. Jeho týmový kolega Raymond Felton jen konstatoval: "Musel ho pěkně bolet loket." gpa gi

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...