Barcelona oslavila zisk 22. ligového titulu vítězným obratem

0:12aktualizováno  21:10
BARCELONA - Fotbalisté Barcelony oslavili zisk 22. španělského titulu vítězstvím na hřišti Atlétika Madrid. Ve 35. kole domácí soutěže dokázali otočit nepříznivé skóre a vyhrát 2:1. Valencie zvítězila na hřišti Vallecana 4:0 a posunula se na čtvrtou příčku před San Sebastian.

Hráči Barcelony a Alétika Madrid. foto: Reuters

Barceloně nahrála čtvrtý mistrovský titul za posledních pět let už v sobotu večer remíza druhého Realu 1:1 s Espaňolem Barcelona. Katalánci tak dnes na stadionu Vicenteho Calderóna nebyli pod tlakem, ale výkonem nenadchli.

V 51. minutě neuhlídala jejich obrana Gabiho, který nepřestal hrát ani vleže a našel přesnou přihrávkou útočníka Radamela Falcaa. Kolumbijský kanonýr bez problémů překonal brankáře Manuela Pinta a vsítil svůj 28. gól v sezoně, což mu stačí na pozici třetího nejlepšího střelce.

Hosté vyrovnali v 72. minutě, kdy si s Ceskem Fábregasem narazil Alexis Sánchez a se štěstím poslal míč k tyči. Osm minut nato smolně srazil Gabi míč do vlastní sítě. Barcelona dohrávala zápas v deseti, zřejmě kvůli zranění odstoupil Lionel Messi a trenér Tito Vilanova již nemohl střídat.

Valencie vyhrála na hřišti Vallecana 4:0 a posunula se na čtvrté místo tabulky, které zajišťuje postup do čtvrtého předkola Ligy mistrů. Po pondělní dohrávce s Granadou se před Valencii může vrátit San Sebastian.

Valencie rozhodla zápas na stadionu Vallecas během šesti minut první půle. Roberto Soldado napřed v 28. minutě potrestal z penalty ruku Jordiho, krátce nato přidal gól do prázdné branky po asistenci Andrése Guardada.

Díky 21. gólu v sezoně se posunul na čtvrté místo střelecké tabulky. Soldado po přestávce Guardadovi nahrávku oplatil a tomu se nadvakrát podařilo přidat třetí gól. O poslední trefu v síti Raya se v nastavení postaral střídající Nelson Valdez.