Real hned na úvod ligy klopýtl. Barcelona byla suverénní

21:46
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid přišli ve španělské lize o body již v prvním kole. Obhájci titulu ztratili vedení a s Valencií doma remizovali 1:1. Barcelona před čtvrtečním premiérovým "El Clásikem" nové sezony v Superpoháru odstartovala ligu pohodlnou výhrou 5:1 nad San Sebastianem.

Cristiano Ronaldo foto: Reuters

Real se na stadionu San Bernabéu dostal do vedení už v 10. minutě. Ángel di María vysunul Gonzala Higuaína, který měl dost času, aby míč nadvakrát dorazil do sítě. Argentinec dal 104. gól za "Bílý balet" a vyrovnal v historické tabulce klubu zápis někdejší brazilské hvězdy Ronalda.

Hosté ale srovnali ještě před půlí. Po standardní situaci hlavičkoval do sítě osamocený Jonas, zatímco se ve výskoku srazili tři hráči Realu.Ošetření potřeboval brankář Iker Casillas a po přestávce už nemohl pokračovat Pepe. V druhé půli už se domácí i přes vytrvalý tlak nedokázali prosadit.

Výsledky 1. kola

Mallorca - Espaňol Barcelona 2:1 (2. a 85. Hemed - 5. Wakaso), Real Madrid - Valencie 1:1 (10. Higuaín - 42. Jonas), Bilbao - Betis Sevilla 3:5 (67. a 76. San José, 47. De Marcos - 26. a 86. Molina, 7. Castro, 31. Beňat, 80. Pozuelo), FC Barcelona - San Sebastian 5:1 (11. a 16. Messi, 4. Puyol, 41. Pedro, 84. Villa - 9. Castro).

Barcelona při soutěžním debutu kouče Tita Vilanovy čekala na branku jen čtyři minuty, po rohovém kopu se trefil uzdravený kapitán Carles Puyol.

Hosté ze San Sebastianu sice vzápětí vyrovnali zásluhou Choriho Castra, jenže jejich naděje na bodový zisk utnul do 16. minuty dvěma brankami Lionel Messi.

Na 4:1 zvýšil těsně před koncem poločasu Pedro, po přestávce se pak tleskalo zejména španělskému útočníkovi Davidu Villovi, který nastoupil na posledních 16 minut. Zahrál si totiž první soutěžní duel od prosincové zlomeniny levé holeně z mistrovství světa klubů a hned dokázal skórovat na konečných 5:1.

Bilbao nastoupilo do duelu s Betisem Sevilla bez španělských reprezentantů Fernanda Llorenteho a Javiho Martíneze, kteří jsou předmětem zájmu konkurenčních klubů a není jisté, zda v Athletiku zůstanou. Oslabený tým bez nich prohrával po půlhodině 0:3.

Kouč Marcelo Bielsa reagoval tím, že již o přestávce vyčerpal všechna střídání, což přineslo výsledek. Skóre na 3:3 postupně upravili Óscar de Marcos a dvěma brankami Mikel San José. Vzápětí však znovu skóroval Betis a díky gólům Álexe Pozuela a Jorgeho Moliny vyhrál 5:3.