9. srpna 2016 23:30 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Real udolal Sevillu v prodloužení
a potřetí získal Superpohár

Real vyrovnal v závěru 2. poločasu a rozhodl v závěru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Real vyrovnal v závěru 2. poločasu a rozhodl v závěru. | foto: Reuters
TRONDHEIM/PRAHA Fotbalisté Realu Madrid potřetí v historii vybojovali Superpohár UEFA. Vítězové Ligy mistrů porazili šampiona Evropské ligy Sevillu 3:2 po prodloužení a navázali na zisk trofeje z let 2002 a 2014.

Zápas v Trondheimu začal lépe Real díky gólu Marca Asensia, ale Sevilla skóre otočila zásluhou Franco Vázqueze a penalty Evgena Konopljanky.

V nastavení však Sergio Ramos zařídil prodloužení. V něm Sevilla přišla o vyloučeného Timothéa Kolodziejczaka a v poslední minutě početní výhodu Realu využil Dani Carvajal, který dal vítězný gól.

Kouč Realu Zinédine Zidane tak jako pátý muž v historii získal Superpohár jako hráč i trenér. Před ním to dokázali Luis Enrique, Josep Guardiola, Diego Simeone a Carlo Ancelotti. Sevilla neuspěla v Superpoháru počtvrté za sebou.

Real Madrid - FC Sevilla 3:2 (2:2, 1:1) po prodl.

Branky: 21. Asensio, 90.+3 Ramos, 119. Carvajal - 41. F. Vázquez, 72. Konopljanka z pen. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič - Grujič, Djokič (všichni Srb.). ŽK: Carvajal, Asensio, Rodríguez - Vitolo, Kolodziejczak. ČK: 93. Kolodziejczak. Diváci: 21.405.

Real: Casilla - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Isco (66. Modrič), Casemiro, Kovačič (73. Rodríguez)- Asensio, Morata (62. Benzema), L. Vázquez. Trenér: Zidane.

Sevilla: Rico - Pareja, Carrico (51. Rami), Kolodziejczak - Kijotake, Iborra (74. Kranevitter), F. Vázquez - N'Zonzi - Mariano, Vietto (67. Konopljanka), Vitolo. Trenér: Sampaoli.