Real třemi góly během 10 minut otočil duel s Málagou

9:10
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid se na úterní vítězství 3:2 nad Málagou v úvodním osmifinále Španělského poháru pořádně nadřeli. Obhájci trofeje prohrávali do 68. minuty 0:2, pak však během dvou minut vyrovnali a v 78. minutě o výhře "Bílého baletu" rozhodl Karim Benzema.

Real Madrid (Benzema a Higuain) foto: ČTK

Málagu poslal do vedení v 10. minutě Sergio Sánchez a po půlhodině hry zařídil hostům dvoubrankový náskok další obránce Martín Demichelis.

"Nezačali jsme tak, jak jsme měli," řekl po zápase trenér Realu José Mourinho. "Také jsem o přestávce hráčům řekl, že kdybych mohl, tak jich vystřídám všech jedenáct," citovala portugalského kouče agentura AP.

Real nastoupil k utkání v silném složení i s Cristianem Ronaldem v základní sestavě, přesto Mourinho o přestávce využil všechna střídání a poslal na hřiště Samiho Khediru, Benzemu a Mesuta Özila. Tah domácímu kouči vyšel a prvně jmenovaný v 68. minutě snížil a vzápětí vyrovnal Gonzalo Higuaín.

Drtivý tlak využil Benzema

Vítěznou branku pak po drtivém tlaku vstřelil dvanáct minut před koncem Benzema. "Radši bych dohrával v deseti a prohrál, ale s vědomím, že jsme zkusili něco změnit. Někdy musíte riskovat," řekl Mourinho. "Hráči chtěli odčinit tu ostudu z první půle. Změnili přístup i koncentraci," uvedl Mourinho, i tak si ale nezapomněl do hráčů, na kterých se podle něj podepsala vánoční přestávka, rýpnout. "Jsou tady lidé, pro které je volno časem zábavy, cestování a dobrého jídla s tatínkem, strýcem, tetičkou, babičkou... Takže jsou při návratu možná někde jinde," uvedl.

Trenér Málagy a Mourinhův předchůdce na lavičce v Madridu Manuel Pellegrini byl z kolapsu ve druhém poločase zklamaný. "Pořád je to otevřené, ale myslím, že jsme si zasloužili víc," prohlásil.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...