Messi dirigoval barcelonskou demolici Celty Vigo a vrátil Katalánce do čela

18:42aktualizováno  22:38
MADRID - Fotbalisté Barcelony vyhráli 5:0 nad Celtou Vigo a uhájili první příčku v tabulce španělské ligy. Druhý Real Madrid zvítězil 4:1 v Eibaru a nadále ztrácí na Katalánce jeden bod. Jasnou výhru Barcelony řídil Lionel Messi, který dva góly dal a na další dva přihrál. S 23 góly vede tabulku střelců.

Celta Vigo vs. Barcelona (spokojený Leo Messi). foto: Reuters

Messi se poprvé blýskl ve 24. minutě, kdy z poloviny hřiště prokličkoval až na hranici vápna a střelou po zemi k tyči otevřel skóre. Ještě do poločasu zvýšil pohledným dloubáčkem Neymar, který využil přihrávku od Messiho.

Španělská fotbalová liga - 26. kolo

Leganés - Granada 1:0 (83. Machis), Eibar - Real Madrid 1:4 (72. Peňa - 14. a 25. Benzema, 29. Rodríguez, 60. Asensio), Villarreal - Espaňol Barcelona 2:0 (45. Soriano, 80. vlastní D. Lopéz), FC Barcelona - Vigo 5:0 (24. a 64. Messi, 40. Neymar, 58. Rakitič, 61. Umtiti).

Argentinský útočník měl podíl i na brance Ivana Rakitiče, ke kterému přiťukl Messiho střílený centr Rafinha. Po rohu rozehraném nakrátko nahrál Messi na gól Samuelu Untitimu a své galapředstavení zakončil pětinásobný nejlepší fotbalista světa druhým gólem po individuální akci.

Zazářil i útočník Realu Madrid Karim Benzema, jenž se vrátil do sestavy při absenci Cristiana Ronalda a Garetha Balea, a hned zařídil tři branky.

Real o vítězství rozhodl už v úvodní půlhodině. Ve 14. minutě Benzema nadvakrát překonal brankáře Yoela, o devět minut později pak využil přesný centr Jamese Rodrígueze. Oba si role vyměnili ve 29. minutě, tentokrát přihrál Benzema a zakončil kolumbijský záložník.

Barcelona vs. Celta Vigo (Neymar).
Celta Vigo vs. Barcelona, hosté slaví jeden z pěti gólů.

Čtvrtou branku vsítil v 60. minutě po rychlém protiútoku Marco Asensio. Baskický celek už pouze zkorigoval skóre v 72. minutě zásluhou přesné hlavičky Rubéna Peni.