Real se pořádně nadřel. Celtu Vigo ale porazil a je druhý

21:24
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid ve 27. kole španělské ligy s obtížemi porazili předposlední Celtu Vigo 2:1 a posunuli se na druhé místo tabulky. Z té ho může ve večerním zápase se San Sebastianem odsunout zpět na třetí příčku městský rival Atlético.

Fotbalista Realu Madrid Cristiano Ronaldo foto: Reuters

Nedělní výsledky

Mallorca - FC Sevilla 2:1 (16. a 66. Alfaro - 61. Negredo), Bilbao - Valencie 1:0 (79. Muniain), Levante - Getafe 0:0, Vigo - Real Madrid 1:2 (63. Aspas - 61. a 72. z pen. Ronaldo),

Real měl proti Celtě více ze hry, ale jeho útoky spolehlivě zastavoval výborně chytající brankář Javi Varas. Svěřence Josého Mourinha poslal do vedení až v 61. minutě po rohu Cristiano Ronaldo, jenže radost vydržela "Bílému baletu" jen dvě minuty, protože se štěstím srovnal Iago Aspas.

Obhájci titulu tak zařídila tři body až penalta ze 72. minuty, kterou po faulu Varase na záložníka Kaká proměnil střelou doprostřed branky Ronaldo.

Krátce před koncem Celta mohla vyrovnat, míč ale zastavilo břevno. Valencie propásla možnost posunout se na čtvrté místo a podlehla 0:1 Bilbau. Baskům zařídil cenné tři body v boji o jistotu udržení Iker Muniain, který po vydařeném minulém ročníku konečně ukončil čekání na první gól v tom probíhajícím.