Real sahal po postupu, ale Barcelonu neporazil

21:45aktualizováno  26. ledna 0:17
BARCELONA/PRAHA - Do semifinále Španělského poháru postupuje Barcelona, když po výhře v Madridu 2:1 a domácí remíze 2:2 vyřadila Real. V odvětě katalánský klub už po půli vedl 2:0, pak ale Mourinhovi svěřenci dvěma góly utkání zdramatizovali. Třetí postupující branku už ale nevstřelili.

Barcelona - Real (Ronaldo) foto: Reuters

Je až k nevíře, co se v první půli na Nou Campu odehrálo. Real do utkání vstoupil ve velkém tempu a již ve třetí minutě Higuaín neproměnil dvě stoprocentní šance.

Hra se pak vyrovnala, ale nebezpečnější byl stále tým z Madridu, po dalekonosné dělovce dokonce napálil břevno Özil.

Na konci půle se ale ke slovo dostala Barcelona a hned při první střele pokořila Casillase. Nejprve se po Messiho individuální akci nemýlil Pedro, poté Alves vymetl horní růžek svatyně Realu.

Po přestávce se Real dočkal kýžené branky, ale před hlavičkovým soubojem si Ramos pomohl nedovoleně a gól i přes značné protesty hostů nebyl uznán.

Barcelona - Real (Daniel Alves)
Barcelona - Real (Ronaldo)

Real se dočkal až po hodině hry. Nejprve Özil přesným pasem uvolnil Ronalda, který Pinta překonal rychlou kličkou, a pak domácí síť podruhé rozvlnil Benzema.

Barcelona rázem přišla o vítr z plachet a měla problémy se vůbec dostat na soupeřovu polovinu. Nervózní závěr, ve kterém Ramos uviděl druhou žlutou a zamířil předčasně do sprch, už další změnu stavu nepřinesl, a tak do dalšího kola postupuje Barcelona.

V utkání se ale Guardiolovi zranili dva klíčový hráči. V první půli Iniesta, který podle prvotních zpráv bude mimo tři týdny, a v 70. minutě vystřídal kvůli bolestivému zranění ramene Alexis.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...