Real přehrál Betis a upevnil si druhé místo v tabulce

20:14
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid porazili ve španělské lize Betis Sevilla 3:1 a na středeční úvodní duel semifinále Ligy mistrů do Dortmundu pojedou jako druhý tým domácí soutěže. První Barcelona, která nastoupí v semifinále LM v úterý na hřišti Bayernu Mnichov, hraje doma s Levante dnes od 20 hodin.

Real Madrid. Ronaldo. foto: Reuters

32. kolo

Granada - Valladolid 1:1 (73. El Arábí - 59. Ebert), Real Madrid - Betis Sevilla 3:1 (45. a 90.+1 Özil, 57. Benzema - 73. Molina z pen.)

Real sice šetřil několik opor, na trávníku ale nechyběla největší hvězda týmu Cristiano Ronaldo. "Bílý balet" čekal na gól až do poslední minuty první půle, ale stál za to. Při pohledné akci si narazili míč Karim Benzema a Mesut Özil a německý záložník mířil přesně. Druhý gól domácích přidal po asistenci Ronalda Karim Benzema v 57. minutě.

Místo poklidného závěru ale svěřenci trenéra Josého Mourinha nechali snížit z penalty Jorgeho Molinu a od srovnání je po nedorozumění brankáře Diega Lópeze s Ricardem Carvalhem zachránilo minutu před koncem břevno. Až z protiútoku uzavřel skóre gólem na 3:1 Özil.

Granada sice jasně přehrála Valladolid, ale hlavně kvůli výkonu brankáře Jaimeho Jiméneze jí to stačilo jen na remízu 1:1. Andaluský celek se díky remíze vzdálil na jeden bod sestupové 18. příčce.