Real porazil Pamplonu a zůstal první, Barcelona rozdrtila Alavés

23:10
madrid - Fotbalisté Realu Madrid ve 22. kole španělské ligy zvítězili na hřišti poslední Pamplony 3:1 a s dvěma zápasy k dobru vedou tabulku nadále o bod před Barcelonou. Katalánský obhájce titulu deklasoval Alavés na jeho stadionu 6:0, dvěma góly a dvěma asistencemi se blýskl barcelonský kanonýr Luis Suárez.

Hráči Realu Lucas Vazquez (vlevo) a Mateo Kovačič slaví jeden z gólu v síti Osasuny. foto: Reuters

Real poslal do vedení ve 24. minutě Cristiano Ronaldo, který z úhlu propálil brankáře Salvatorea Sirigua. Jenže už za devět minut se za hostující obránce dostal Sergio León a povedeným obloučkem přehodil gólmana Keylora Navase.

„Bílý balet“ se s outsiderem trápil a několikrát ho podržel pozorný Navas. Až po hodině hry se prosadil přízemní ranou Isco a ve třetí minutě nastavení přidal definitivní pojistku střídající Lucas Vázquez dalším lobem. Real venku vyhrál soutěžní duel poprvé od konce listopadu.

ŠPANĚLSKÁ LIGA - 22. KOLO

Betis Sevilla - Valencie 0:0, Alavés - FC Barcelona 0:6 (37. a 67. L. Suárez, 40. Neymar, 59. Messi, 63. vlastní Alexis, 65. Rakitič), Bilbao - La Coruňa 2:1 (71. Muniain, 89 Aduriz - 42. Colak), Pamplona - Real Madrid 1:3 (33. León - 24. Ronaldo, 62. Isco, 90.+3 Lucas Vázquez).

Barcelona roli favorita začala potvrzovat až na konci prvního poločasu. Ve 37. minutě otevřel skóre zblízka Suárez a krátce poté zvýšil další útočník Neymar po chybě domácího brankáře Fernanda Pacheca.

Druhý poločas už byl jednoznačně v režii hostů, kteří svého finálového soupeře ve Španělském poháru jasně přehrávali. Mezi 59. a 67. minutou se trefili Lionel Messi, do vlastní branky Alexis, Ivan Rakitič a podruhé Suárez.

Uruguayský útočník s 18 zásahy vede tabulku střelů, druhý Messi má o gól méně. Třetí Cristiano Ronaldo z Realu se v La Lize zatím trefil „jen“ čtrnáctkrát.

Radost z jednoznačné výhry hostům v závěru zkazilo zranění beka Aleixe Vidala, jenž si po faulu Thea Hernándeze zřejmě vážně poškodil kotník.