Real Madrid porazil Granadu a průběžně vede španělskou ligu

18:22
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid zdolali v 21. kole španělské ligy Granadu 2:0. Nejméně do neděle, kdy sehrají svá utkání dosavadní lídři Barcelona a Atlético Madrid, se Real posunul do čela tabulky.

Radost Cristiana Ronalda. foto: Reuters

Španělská fotbalová liga - 21. kolo

Real Madrid - Granada 2:0 (56. Ronaldo, 74. Benzema)

Valladolid - Villarreal 1:0 (40. Rueda)

Valencie - Espaňol Barcelona 2:2 (7. Alcácer, 32. Jonas - 3. Cordóba, 45. Sergio García z pen.)

FC Sevilla - Levante 2:3 (26. Coke, 68. Rakitič - 30. Barral z pen., 71. Vyntra, 75. Simao).

Real čekal na vedoucí branku do 56. minuty, kdy se levačkou z hranice pokutového území trefil Cristiano Ronaldo, který před utkáním předvedl na stadionu Santiaga Bernabéua Zlatý míč FIFA pro nejlepšího fotbalistu světa za rok 2013.

Portugalský kanonýr, jenž v této sezoně španělské ligy nastřílel už 22 gólů, se podílel i na druhé brance. V 74. minutě vysunul Marcela, který poslal míč před odkrytou branku skórujícímu Karimu Benzemovi.

Real může obrat Barcelonu o vedení v soutěži, které drží od začátku ročníku. Její série 57 ligových kol v čele tabulky byla v ohrožení už minulý týden, kdy ale remízu Katalánců s Levante nevyužilo Atlético a také jen remizovalo se Sevillou. Barcelonu v neděli čeká utkání s Málagou, Atlético hraje derby s Vallecanem.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...