29. září 2013 0:09 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Real padl s Atléticem,
Barcelona si poradila s nováčkem

Zklamaný Bale. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zklamaný Bale. | foto: Reuters
BARCELONA Fotbalisté Barcelony zdolali nováčka španělské ligy Almeríi 2:0 a dál vedou tabulku o skóre před Atléticem. Madridský celek porazil v městském derby Real 1:0 a stejně jako katalánský lídr vyhrál i sedmý ligový zápas v sezoně. Soupeř Liberce v Evropské lize Sevilla hrála na půdě účastníka Ligy mistrů San Sebastianu nerozhodně 1:1.

K výhře Barcelony přispěl jedním gólem i nejlepší hráč světa Lionel Messi, ale v 28. minutě střídal pro zranění. Argentinský kanonýr otevřel skóre o sedm minut dříve a 223. gólem v lize vyrovnal zápis Césara Rodrígueze na pátém místě historických tabulek soutěže.

7. kolo

• Valencie - Vallecano 1:0 (37. Jonas)
  • Almería - FC Barcelona 0:2 (21. Messi, 56. Adriano)
  • San Sebastian - FC Sevilla 1:1 (66. Griezmann - 18. Samperio)
  • Real Madrid - Atlético Madrid 0:1 (11. Costa).

Messi musel opustit hřiště se zraněným stehenním svalem a na trávníku jej nahradil Xavi. V neděli absolvuje argentinská hvězda vyšetření a je otázkou, zda nastoupí v úterním utkání Ligy mistrů se Celticem Glasgow. Po změně stran tečí přízemního centru Fábregase uzavřel skóre zápasu Brazilec Adriano.

V pořadí 153. madridské derby rozhodl v jedenácté minutě Diego Costa, který po chybě domácí obrany zužitkoval pas Kokeho. Domácí premiéra se tak nevydařila nejdražšímu fotbalistovi světa Garethu Baleovi, jenž ve druhém poločase vystřídal Ángela Di Maríu.

Atlético zvítězilo v souboji městských rivalů poprvé od 30. října roku 1999 a společně s Barcelonou zůstává jediným stoprocentním týmem nového ročníku. Naopak Real, který doma prohrál po 34 zápasech, ztrácí na vedoucí duo pět bodů Sevilla se v San Sebastianu dostala do vedení v 18. minutě zásluhou první ligové trefy Jaira Samperia, ve druhém poločase ale za domácí vyrovnal francouzský útočník Antoine Griezmann. Čtyři minuty před koncem byl po druhé žluté kartě vyloučen obránce Sevilly Cala, San Sebastian však už krátkou početní výhodu gólově nevyužil.