Real nakročil k postupu. Vaclíkova Basilej remizovala s Portem

22:56
BASILEJ/GELSENKIRCHEN - Fotbalisté Basileje s českými reprezentanty Tomášem Vaclíkem a Markem Suchým v úvodním osmifinále Ligy mistrů neudrželi proti Portu vedení a vinou penalty z 79. minuty doma remizovali 1:1. Obhájce Real Madrid si ze hřiště Schalke veze díky gólu a asistenci Cristiana Ronalda náskok 2:0. Odvety jsou na programu 10. března, ale Suchý si v Portugalsku nezahraje, protože dnes dostal třetí žlutou kartu v soutěži.

Hráči Realu Madrid oslavují branku. Vpravo je Carlo Ancelotti. foto: Reuters

Basilej začala proti favorizovanějšímu soupeři výborně. Ve 11. minutě Frei našel přihrávkou z poloviny hřiště Paraguayce Gonzáleze, který dokončil akci střelou pod brankářem Fabianem.

VÍCE O LIZE MISTRŮ

Porto pak převzalo iniciativu, ale do blízkosti Vaclíka se v první půli moc nedostávalo. Bývalý gólman Sparty si těžší zákrok připsal jen ve 20. minutě, když vytáhl na roh tvrdou střelu Danila.

Vaclík sice hned v úvodu druhé půle inkasoval po rohovém kopu, ale rozhodčí Clattenburg po domluvě s asistentem nakonec gól neuznal pro ofsajd hráčů Porta. Hosté však měli dál velkou převahu. Brankář Basileje vyrazil Tellův pokus z úhlu, Martínez pak zblízka obloučkem zamířil nad břevno.

Jedenáct minut před koncem už portugalský tým vyrovnal. Zkušený stoper Samuel zahrál v šestnáctce rukou a následnou penaltu s přehledem proměnil Danilo, který tak odvrátil první porážku Porta v tomto ročníku Champions League. Basileji, která za celý zápas vyprodukovala jedinou střelu, se tak vzdálil premiérový postup do čtvrtfinále.

Danilo z Porta oslavuje branku
Cristiano Ronaldo oslavuje branku
Hoewedes (vpravo) ze Schalke 04 a Ronaldo z Realu.
Fanoušci Schalke 04

Real v loňském osmifinále deklasoval Schalke v Gelsenkirchenu 6:1, ale dnes v úvodu tolik nedominoval. Devatenáctiletý brankář Wellenreuther, jenž při debutu v LM nahradil zraněné kolegy Fährmanna a Giefera, byl poprvé překonán v 26. minutě. Ronaldo si naskočil na centr Carvajala a hlavou zblízka otevřel skóre.

Portugalský kanonýr dal 73. gól v soutěži a stáhl náskok vedoucího kanonýra Messiho z Barcelony na dva zásahy. Ronaldo také ukončil sérii tří zápasů bez branky.

Hráči „Bílého baletu“ navýšili vedení v 79. minutě. Ronaldo na levé straně přešel přes dva protihráče, přihrál Marcelovi a brazilský bek se krásně trefil do horního růžku. Madridský tým dosáhl desáté výhry v Lize mistrů za sebou a vyrovnal rekord Bayernu Mnichov z roku 2013.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...