Real: Měli jsme kopat dvě penalty. Zase výmluvy, odvětil Busquets

12:17
José Mourinho ze španělského fotbalu zmizel, kontroverze a dohady po El Clásiku ale nikoli. "Rozhodčí nám odepřel dvě penalty," zlobili se fotbalisté Realu Madrid po prohře 1:2 na stadionu dávného rivala Barcelony. Mají pravdu?

Ronaldovi se nelíbí verdikt sudího. foto: Reuters

"Jsou věci, se kterými nemůžete nic udělat. Stojím si za tím, že výsledek zápasu rozhodl sudí," kritizoval Sergio Ramos, defenzivní opora Realu, rozhodčího Undiana Mallenca.

Vadily mu dva momenty:

44. minuta, Barcelona vedla 1:0. Ronaldo nacentroval před bránu na Khediru, jehož střelu zblízka brankář Valdés vyrazil do ruky ležícího spoluhráče Adriana. "Ruka!" hlásili hráči hostujícího týmu. Sudí nechal hru pokračovat.

72. minuta, Barcelona vedla 1:0. Ronaldo si naběhl na přihrávku do pokutového území a dostal se před Mascherana, který ho zezadu srazil k zemi. Opět žádný hvizd. Ronaldo si jen vztekle klekl na trávník a nadával.

On-line reportáž ZDE

"Obojí byly jasné penalty," rozčiloval se Ramos. Pravdu měl jen napůl. I promadridsky laděný deník Marca uznal, že za ruku Adriana se penalta kopat neměla, protože byla neúmyslná. Ignorováním Mascheranova zákroku však hlavní arbitr Realu skutečně uškodil.

"Bylo to docela jasné, viděli to všichni kromě sudího," prohlásil Carlo Ancelotti, trenér Realu Madrid.

Nářky soupeře už ale nemohl poslouchat barcelonský záložník Sergio Busquets: "Pokaždé, když prohrají, tak se uchýlí k jednoduché výmluvě - že za všechno může rozhodčí. Ale nemají nárok si stěžovat, obzvlášť ne v téhle sezoně," naráží na zápasy Realu proti Betisu Sevilla, Granadě a Elche, v nichž madridský tým podle Busquetse těžil z pomoci sudích.

Barcelonský kouč Gerardo Martino se ke sporným situacím nevyjadřoval, raději hodnotil výkon svého mužstva.

Třeba záložníka Neymara, jenž se trefil hned při svém prvním El Clásiku. "Hrál skvěle, ale už jsem ho viděl hrát líp," pronesl Martino.

Tomu, že jeho tým zvýšil náskok na třetí Real na šest bodů, nepřikládal velkou váhu: "Kdybychom hráli o titul, tak bych oslavoval, ale byl to jenom jeden zápas. Že zůstáváme neporaženi? Bude těžké v tom pokračovat, ale myslím si, že tohle mužstvo na to má."

Ancelottimu se líbil hlavně druhý poločas, v němž měl Real převahu. "To bylo velmi dobré, hru jsme měli pod kontrolou a vytvořili jsme si i pár slušných šancí," hodnotil kouč, jehož tým ztratil v uplynulých deseti kolech osm bodů.