Real zdolal ve španělské lize Sevillu 7:3, tři góly dal Ronaldo

0:05
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid rozstříleli v 11. kole španělské ligy Sevillu 7:3. Sevilla, soupeř Liberce v Evropské lize, prohrávala na stadionu třetího týmu tabulky už po půlhodině zápasu o tři branky a po změně stran dostala ještě čtyři. Třikrát se trefil domácí Cristiano Ronaldo, dvakrát jeho spoluhráči Gareth Bale, Karim Benzema a za hosty Ivan Rakitič, který navíc ze dvou penalt proměnil jen jednu.

Fotbalista Realu Madrid Cristiano Ronaldo foto: Reuters

Španělská fotbalová liga - 11. kolo

Valencie - Almería 1:2 (33. Jonas z pen. - 61. Torsiglieri, 70. Vidal)

Valladolid - San Sebastian 2:2 (76. Larsson, 79. Guerra - 16. a 53. Griezmann)

Pamplona - Vallecano 3:1 (1. Oier, 13. Riera, 58. Torres - 72. Gálvez)

Real Madrid - FC Sevilla 7:3 (32. z pen., 60. a 71. Ronaldo, 13. a 27. Bale, 52. a 80. Benzema - 38. z pen. a 63. Rakitič, 40. Bacca)

Úvod zápasu patřil Baleovi. Velšský záložník, kterého Real v létě koupil z Tottenhamu za 91 milionů eur, skóroval v 13. a 27. minutě. Ve čtyřech dosavadních zápasech se přitom Bale střelecky prosadil jen jednou. Krátce nato proměnil Ronaldo penaltu, jenže v poločase už Real vedl jen 3:2. Pokutový kop totiž proměnil na druhé straně i Rakitič a další gól Sevilly přidal Bacca. Po změně stran však Real výhru brzy pojistil. Pětičlennou sevillskou obranu dvakrát pokořili Benzema i Ronaldo, jenž se s 11 brankami dotáhl na vedoucího muže tabulky střelců Diega Costu z Atlética. Podruhé v zápase se mezitím trefil také Chorvat Rakitič, ale při další penaltě pak poslal míč nad břevno a hattrick nezavršil.

Trenér Sevilly Unai Emery, jehož hráči vybojovali v Liberci remízu 1:1 a doma se se Slovanem utkají v příštím kole skupiny H 7. listopadu, nasadil sestavu: Beto - Figueiras, Pareja, Carrico, Navarro, Moreno - Jairo (62. Perotti), Mbia, Rakitič, Vitolo (82. Coke) - Bacca (62. Gameiro). Mbia zápas nedohrál, v 76. minutě dostal druhou žlutou kartu. Fotbalisté Almeríe poprvé v lize vyhráli. V druhé půli otočili zápas ve Valencii a zvítězili 2:1, přesto zůstali s šesti body poslední.

Valencie vedla od 33. minuty, kdy Jonas proměnil pokutový kop, ale nakonec potřetí za sebou prohrála. V závěrečné půlhodině se o góly hostujícího celku postarali Marco Torsiglieri a Alex Vidal. Naopak San Sebastian dlouho mířil na hřišti Valladolidu k výhře, ale nakonec byl rád i za jediný získaný bod. Po dvou gólech Antoina Griezmanna vedli hosté 2:0, ale v poslední čtvrthodině se krátce po sobě trefili Daniel Larsson a Javi Guerra. V nastaveném čase mohl Valladolidu zajistit vítězství Patrick Ebert, jenže penaltu neproměnil.