Real Madrid zdolal Espaňol a drží si kontakt se špičkou tabulky

21:01
Fotbalisté Realu Madrid využili ve španělské lize remízy Atlética s Barcelonou a po výhře 1:0 nad Espaňolem stáhli náskok obou rivalů v čele tabulky na tři body. O jedinou branku zápasu se postaral deset minut po změně stran přesnou hlavičkou Pepe.

Radost fotbalistů Realu Madrid. foto: Reuters

Španělská fotbalová liga - 19. kolo

Elche - FC Sevilla 1:1 (82. Herrera - 89. Carrico)

Getafe - Vallecano 0:1 (29. Bueno)

Betis Sevilla - Pamplona 1:2 (80. Molina - 2. Torres, 57. vlastní Figueras)

Espaňol Barcelona - Real Madrid 0:1 (55. Pepe)

Levante - Málaga 1:0 (19. Barral).

O sobotních výsledcích čtěte ZDE.

Portugalský reprezentant rozvlnil síť branky Kika Casilly po přesném centru Luky Modriče z přímého kopu. Pro šestadvacetiletého obránce to byla třetí gólová trefa v sezoně.

Gólově naprázdno tentokrát vyšel jeho krajan a nejlepší střelec španělské ligy Cristiano Ronaldo, který nedokázal proměnit několik jasných šancí. Krátce po půlhodině hry ani nadvakrát nepropálil domácího brankáře, v 82. minutě po chybě obrany Espaňolu neproměnil samostatný únik a minutu před koncem po střele Karima Benzemy netrefil zcela odkrytou branku.

Přesto Real potřetí v řadě naplno bodoval a stíhá vedoucí duo. Espaňol naopak podruhé za sebou prohrál a je jedenáctý.