Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Real Madrid slaví 33. titul. Barceloně nepomohl obrat ani dva góly Messiho

21:47aktualizováno  22:25
PRAHA - Fotbalisté Realu Madrid po pěti letech získali španělský titul. V čele tabulky si po výhře 2:0 v Málaze udrželi tříbodový náskok před Barcelonou, jež nenavázala na předchozí dva triumfy. Svěřenci trenéra Zinedina Zidana rozšířili historickou sbírku o 33. ligovou trofej.

Cristiano Ronaldo slaví zisk špaanělského titulu s Realem Madrid. foto: AP/ČTK

Realu stačilo v Málaze získat bod, aby si mistrovský titul zajistil bez ohledu na výsledek zápasu Barcelona - Eibar. Madridský velkoklub nezaváhal a po gólech Cristiana Ronalda a Karima Benzemy pošesté za sebou zvítězil.

„Bílý balet“ by v případě prohry netriumfoval, neboť Barcelona otočila duel s Eibarem a nakonec zvítězila 4:2. V případě bodové rovnosti by vzhledem ke vzájemným zápasům měli výhodu Katalánci, ani sedmá výhra v řadě jim ale k 25. ligové trofeji nepomohla.

21.května 2017 v 21:54, příspěvek archivován: 21.května 2017 v 22:03

Už ve druhé minutě duelu Málaga - Real se po Iscově přihrávce dostal do šance Ronaldo, udělal kličku brankáři Kamenimu a zakončil do odkryté branky. Hvězdný Portugalec dal 25. ligový gól v sezoně a Real navíc poprvé v historii skóroval v každém z 38 zápasů La Ligy.

V prvním poločase měly oba týmy několik dalších šancí, skóre se ale změnilo až deset minut po přestávce, když z dorážky skóroval Benzema. Málaga tak nenavázala na předchozích pět utkání bez porážky.

21.května 2017 v 22:07, příspěvek archivován: 21.května 2017 v 22:19

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Barcelona prohrávala od sedmé minuty, když propadla v obraně a nehlídaný Inui pohotově zakončil po Capově centru. Katalánský celek následně tlačil, v 61. minutě ale inkasoval podruhé a znovu překonal gólmana Ter Stegena Inui. Vzápětí ale domácí snížili, když se míč po Neymarově střele odrazil od tyče do obránce Eibaru Juncy a od jeho nohy do brány.

Nejlepší střelci

37 - Messi, 29 - Suárez (oba FC Barcelona), 25 - Ronaldo (Real Madrid) 19 - Aspas (Vigo) 16 - Aduriz (Bilbao), Griezmann (Atlético Madrid), 15 - Morata (Real Madrid), 14 - Ramírez (Málaga), 13 - Neymar (FC Barcelona), Moreno (Espaňol Barcelona), Castro (Betis Sevilla), 12 - Gameiro (Atlético Madrid), Andone (La Coruňa), Willian José (San Sebastian).

V 70. minutě dostala Barcelona k dispozici penaltu, Messiho pokus ale gólman Yoel zneškodnil. O tři minuty později ale Suárez vyrovnal a vzápětí se Messi postavil k dalšímu pokutovému kopu. Argentinský kanonýr tentokrát nezaváhal a dokonal obrat, ačkoli i tentokrát byl Yoel blízko úspěšnému zákroku.

Španělská fotbalová liga - 38. kolo

Atlético Madrid - Bilbao 3:1 (8. a 11. Torres, 89. Correa - 71. Williams), Valencie - Villarreal 1:3 (54. Nani - 1. Soldado, 58. Trigueros, 88. Sansone), Vigo - San Sebastian 2:2 (54. Aspas z pen., 90. Hjulsager - 82. Oyarzabal, 90.+4 Juanmi), FC Barcelona - Eibar 4:2 (76. z pen. a 90.+2 Messi, 63. vlastní Juncá, 73. Suárez - 7. a 61. Inui), Málaga - Real Madrid 0:2 (2. Ronaldo, 55. Benzema).

V nastavení upravil Messi na konečných 4:2 a 37. gólem si upevnil neotřesitelnou pozici v čele tabulky střelců. Jeho spoluhráč Suárez za ním skončil druhý s 29 brankami, třetí byl Ronaldo.

Villarreal udržel po výhře 3:1 ve Valencii páté místo a má jistotu startu v základní skupině Evropské ligy. Už v první minutě jej poslal do vedení Soldado, krátce po změně stran ale připravil hosty o náskok Nani. „Žlutá ponorka“ ale rychle zareagovala, v 58. minutě znovu vedla zásluhou Triguerose a v závěru pojistil tříbodový zisk Sansone.

Šestý skončil San Sebastian, kterému Juanmi ve čtvrté minutě nastavení ve Vigu zachránil bod za remízu 2:2. Čeká jej třetí předkolo Evropské ligy. O bod za San Sebastianem skončil baskický rival Bilbao po prohře 1:3 na hřišti Atlética Madrid. Bilbao si evropské poháry zahraje, pokud Barcelona ve finále Španělského poháru porazí Alavés.

Gareth Bale (uprostřed) slaví se svými spoluhráči z Realu Madrid španělský...
Cristiano Ronaldo padá.

Atlético Madrid odehrálo poslední zápas na stadionu Vicenteho Calderóna, od příští sezony bude působit v moderní aréně Wanda Metropolitano. Derniéra proběhla z pohledu domácích úspěšně, o což se postaral zejména dvěma góly stylově Torres, který na končícím stadionu nastřílel v tomto století 54 ligových branek, což se nikomu jinému nepovedlo.