Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Real po ztrátách zabral, v deseti přestřílel San Sebastian

19:23aktualizováno  23:11
MADRID - Fotbalisté Realu se po dvou zápasech bez výhry dočkali ve španělské lize tří bodů. V 18. kole doma přestříleli San Sebastian 4:3, přestože hráli už od šesté minuty bez vyloučeného brankáře Adana.

Fotbalista Realu Madrid Cristiano Ronaldo foto: Reuters

Real už po dvou minutách poslal do vedení Benzema, náskok ale madridskému velkoklubu vydržel jen chvíli. V šesté minutě dostal za faul ve vápně červenou kartu domácí brankář Adan a mezi tyče tak musel střídající Casillas, kterého kouč Mourinho v posledních zápasech posadil na lavičku. Proti penaltě Xabiho Prieta ale neměl zkušený gólman šanci.

Real v oslabení opět vedl po Khedirově teči, ještě do poločasu ale znovu srovnal Prieto. Po přestávce na sebe vzal zodpovědnost hvězdný Ronaldo a dvěma góly v rozmezí dvou minut rozhodl. Nejprve překonal brankáře po Benzemově přihrávce a pak vše před sebou propálil z přímého kopu. V sezoně se v lize trefil pošestnácté.

Hostům nebylo nic platné, že Prieto střelou podél Casillase zkompletoval hattrick, vzápětí se totiž nechal vyloučit Estrada a Real ve vyrovnaném počtu hráčů náskok s klidem udržel. Madridský klub se tak dočkal soutěžní výhry po třech předešlých nevydařených zápasech.

Real se přiblížil na pět bodů k městskému rivalovi Atlétiku. Soupeř Plzně ze základní skupiny Evropské ligy jen remizoval 1:1 na Mallorce a utrpěl pátou bodovou ztrátu v sezoně. Hosté bez střelce Falcaa přišli o výhru tři minuty před koncem a v nastavení je ještě zachránila tyč.

Barcelona při Vilanovově návratu rozstřílela v derby Espaňol 4:0

Barcelona porazila v městském derby Espaňol 4:0, a zpříjemnili tak svému kouči Titu Vilanovovi návrat na lavičku po nedávné operaci rakovinového nádoru na příušní žláze.  Favorit rozhodl o výhře čtyřmi brankami během prvních 29 minut a zvýšil vedení v tabulce už na jedenáct bodů, neboť druhé Atlético Madrid jen remizovalo na Mallorce 1:1. Vilanova, který se před 17 dny podrobil zákroku, se po potlesku od zaplněného Nou Campu usadil na lavičce a návrat si mohl od začátku užívat.

Poprvé ho rozradostnil už po deseti minutách Xavi, za dalších šest minut zvýšil Pedro. Stejný hráč po nádherné kolmici od Busquetse přidal třetí gól a v 29. minutě po přísně nařízené penaltě oslavil svůj první gól v novém roce hvězdný Lionel Messi, jenž vloni nastřílel 91 branek a překonal dosavadní rekord Gerda Müllera.

"Chtěli jsme Titovi věnovat vítězství a povedlo se nám to," řekl autor dvou gólů Pedro. "Prochází si těžkými dny, ale důležité je, že je na tom dobře. Jsme šťastní, že je s námi zpět," dodal barcelonský střelec. Vilanova neskrýval radost z návratu. "Snažím se vždy zůstat pozitivní. To, co se stalo mně, se může stát komukoliv. Chtěl bych poděkovat všem, kteří mě podporují. Ale ještě není vyhráno," připomněl, že ho čeká chemoterapie.

Výsledky 18. kola španělské ligy

FC Sevilla - Pamplona 1:0 (83. Spahič)
Celta Vigo - Valladolid 3:1 (9. a 31. z pen. Aspas, 52. A. López - 12. Bueno z pen.)
Real Madrid - San Sebastian 4:3 (68. a 69. Ronaldo, 2. Benzema, 35. Khedira - 9. z pen., 40. a 76. Xabi Prieto)
FC Barcelona - Espaňol Barcelona 4:0 (16. a 27. Pedro, 10. Xavi, 29. Messi z pen.)
Mallorca - Atlético Madrid 1:1 (87. Kevin García - 72. Raúl García)