Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Real Madrid otočil derby s Getafe a je ve španělské lize třetí

21:06
MADRID - Fotbalisté Atlética Madrid napodobili mistrovskou Barcelonu a vyhráli i pátý zápas v sezoně španělské ligy. Ve Valladolidu v sobotu zvítězili 2:0 a s plným počtem patnácti bodů jsou v tabulce za Katalánci druzí pouze vinou horšího skóre. Konkurenční Real otočil derby s Getafe a po výhře 4:1 je s dvoubodovým odstupem třetí. Jeden ze soupeřů Liberce v Evropské lize Sevilla prohrál na hřišti Valencie 1:3 a klesl na poslední místo.

Fotbalista Realu Madrid Pepe foto: Reuters

Španělská fotbalová liga - 5. kolo

Valladolid - Atlético Madrid 0:2 (56. Raúl García, 72. Diego Costa)

Betis Sevilla - Granada 0:0

Vigo - Villarreal 0:0

Real Madrid - Getafe 4:1 (33. z pen. a 90. Ronaldo, 19. Pepe, 59. Isco - 5. Lafita)

Valencie - FC Sevilla 3:1 (32. a 74. Jonas, 82. Ruiz - 52. Gameiro)

Atlético ve středu potvrdilo vynikající vstup do ročníku výhrou v Lize mistrů nad Petrohradem a forma ho neopustila ani v domácí soutěži. Oba góly v druhém poločase připravil španělský reprezentační záložník Koke - v 56. minutě přihrál na úvodní branku utkání hlavičkujícímu Raúlu Garcíovi a v 72. minutě poslal do brejku Brazilce Diega Costu, který svým pátým gólem v sezoně stanovil konečné skóre.

Real inkasoval v derby už v páté minutě, když Cristiano Ronaldo přestal kvůli domnělému faulu hrát a soupeř situaci využil díky tečované ráně Lafity. Už za čtrnáct minut ovšem srovnal z dorážky Pepe. O obrat se zasloužil dvěma standardními situacemi Ronaldo. Z přímého kopu nejdřív nastřelil ruku Míchela a z nařízené penalty skóroval. Třetí branku Realu přidal po přestávce Isco a v poslední minutě skóroval znovu Portugalec Ronaldo.

Oba autoři branek v této sezoně dali po čtyřech gólech a jsou na dělené čtvrté příčce pořadí střelců. Debut na domácím stadionu Realu musel odložit záložník Gareth Bale, protože se zranil v průběhu předzápasové rozcvičky. Nejdražšího hráče světa, který přišel do Realu z Tottenhamu za 100 milionů eur (2,57 miliardy korun), v základní sestavě nahradil Isco.

Bale zatím za "Bílý balet" nastoupil jen venku. Premiérový start i gól zaznamenal ve Villarrealu, poté hrál také v Lize mistrů proti Galatasarayi v Istanbulu. "Neříkal bych tomu zranění, doktoři ještě uvidí. Nemyslíme si, že by to měl být velký problém," uvedl trenér Carlo Ancelotti, který před vyšetřením velšského hráče předpokládá, že za týden by Bale už měl hrát. Sevilla v duelu trápících se týmů ve Valencii prohrávala od 32. minuty, kdy se prosadil Jonas.

Krátce po změně stran sice vyrovnal Kévin Gameiro, jenže domácí "Netopýři" zásluhou další trefy Jonase a Víctora Ruize nakonec zvítězili 3:1 a přerušili sérii tří porážek. Sevilla naopak má dva body a stále čeká na výhru. Trenér Sevilly Unai Emery proti svému někdejšímu zaměstnavateli nasadil sestavu: Beto - Coke, Cala, Navarro, Alberto Moreno - Mbia (76. Bacca), Samperio - Marin, Rakitič, Vitolo - Gameiro (63. Cristóforo).