Real oslavil 110. výročí 'demolicí' Espaňolu 5:0

23:27
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid si v předstihu dali dárek k úternímu 110. výročí založení královského klubu. V dnešním utkání 26. kola španělské ligy doma deklasovali Espaňol 5:0 a v čele tabulky udrželi desetibodový náskok před mistrovskou Barcelonou.

Real Madrid (Ronaldo, Kaká) foto: Reuters

Španělská liga - 26. kolo

Zaragoza - Villarreal 2:1 (85. Luis García, 90.+4 Abraham - 16. Martinuccio), Bilbao - San Sebastian 2:0 (25. a 81. Susaeta), Granada - Valencie 0:1 (32. Feghouli), Real Madrid - Espaňol Barcelona 5:0 (47. a 78. Higuaín, 24. Cristiano Ronaldo, 38. Khedira, 67. Kaká).

Svěřenci trenéra Josého Mourinha dál dominují domácí soutěži a po dvacáté výhře z posledních jednadvaceti utkání míří za prvním titulem od roku 2008.

Diváci na madridském stadionu Santiaga Bernabéua čekali na první branku 24 minut, než přízemní střelou otevřel skóre nejlepší střelec La Ligy Cristiano Ronaldo. Hvězdný Portugalec si připsal jubilejní třicátý gól v sezoně a v tabulce kanonýrů si vypracoval dvoubrankový náskok před barcelonským Lionelem Messim.

Ještě před přestávkou zdvojnásobil vedení "Bílého baletu" německý záložník Sami Khedira, po změně stran se dvakrát prosadil argentinský útočník Gonzalo Higuaín a přesně mířil také Brazilec Kaká.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

První venkovní výhru v novém roce si připsali hráči třetí Valencie, kteří díky Feghouliho zásahu porazili 1:0 nováčka z Granady. Villarreal neudržel na půdě poslední Zaragozy vedení a gólem z nastaveného času podlehl 1:2.