Real Madrid: Nový prezident, teď i nový kouč, jímž se stal Pellegrini

22:27
MADRID - Novým koučem fotbalistů Realu Madrid se stal Chilan Manuel Pellegrini. Španělský velkoklub angažování dosavadního trenéra Villarrealu oznámil na svém webu. Pětapadesátiletého Pellegriniho v úterý v poledne oficiálně představí staronový prezident klubu Florentino Pérez, jenž se dnes ujal funkce.

Manuel Pellegrini. foto: ČTK

Bývalý fotbalista s jedním startem za chilskou reprezentaci Pellegrini nahradí na lavičce Juandeho Ramose, jenž do Realu přišel v prosinci po odvolání Bernda Schustera. Ani pod jeho vedením však madridský klub nedokázal ohrozit suverénní Barcelonu, s níž navíc před měsícem prohrál doma 2:6.

Pellegrini trénoval ve Villarrealu od roku 2004, vyhrál s ním Pohár Intertoto a postoupil do semifinále Ligy mistrů. V právě skončené sezoně obsadil jeho tým páté místo v domácí soutěži a kvalifikoval se do Evropské ligy.