Real je v semifinále. V prodloužení však Ronaldo vstřelil dva góly z ofsajdu

23:15
MADRID/LEICESTER - To byl zápas. Fotbalisté Bayernu Mnichov sice vedli v odvetě čtvrtfinále Ligy mistrů na hřišti Realu Madrid 2:1 po 90 minutách, a zápas tak po výhře Realu 2:1 v úvodním duelu v Mnichově šel do prodloužení. V poslední minutě jeho první části vyrovnal na 2:2 Cristiano Ronaldo, rozhodčí však nepostřehli, že stál v době přihrávky v půlmetrovém ofsajdu a míč si zpracoval rukou.

Cristiano Ronaldo se raduje z gólu, obě jeho branky však v prodloužení padly z ofsajdu. foto: Reuters

V mírném ofsajdu pak Ronaldo stál i při dalším gólu ve 110. minutě, díky němuž zkompletoval hattrick a zároveň jako první muž v historii soutěže dosáhl na hranici sta branek.

Zdevastovaného soupeře, který hrál od 84. minuty bez vyloučeného Artura Vidala, dorazil ve 112. minutě čtvrtým gólem Marco Asensio.

Real Madrid tak vyhrál 4:2 v prodloužení a může tak pomýšlet na to, že jako první tým v historii Ligy mistrů obhájí triumf.

Cristiano Ronaldo srovnal minutu před koncem.
Ronaldova třetí gólová oslava proti Atlétiku Madrid.

Druhým semifinalistou se stal loňský soupeř Realu ve finále, jeho městský rival Atlético, jemuž stačila po domácí výhře 1:0 remíza 1:1 na hřišti Leicesteru.

O posledních dvou semifinalistech se ve středu rozhodne v duelech Barcelona - Juventus Turín a Monako - Dortmund.

Čtvrtfinále LM - odvety:

Leicester City - Atlético Madrid 1:1 (0:1)
Branky:
61. Vardy - 26. Saúl. Rozhodčí: Rocchi - Di Liberatore, Tonolini (všichni It.). Diváci: 31.548. První zápas: 0:1, postoupilo Atlético.

Real Madrid - Bayern Mnichov 4:2 po prodl. (1:2, 0:0)
Branky:
76., 105. a 110. Ronaldo, 112. Asensio - 53. Lewandowski z pen., 78. vlastní Ramos. Rozhodčí: Kassai - Ring, Tóth (všichni Maď.). ŽK: Casemiro - Vidal, Alonso, Hummels. ČK: 84. Vidal. Diváci: 78.346. První zápas: 2:1, postoupil Real.