13. února 2016 18:16, aktualizováno  23:59 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Gólostroj ‚Bílého baletu‘ nezastavilo
ani Bilbao, Ronaldo si zapsal 2+1

Cristiano Ronaldo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cristiano Ronaldo. | foto: Reuters
MADRID Fotbalisté Realu Madrid zvítězili v 24. kole španělské ligy nad Bilbaem 4:2 a posunuli se na druhé místo tabulky. Domácí útočník Cristiano Ronaldo si připsal dva góly a asistenci. Na vedoucí Barcelonu ztrácí Real bod, katalánský celek má ale dva zápasy k dobru. Třetí Atlético se navíc před Real může vrátit po nedělním duelu na hřišti Getafe.

Skóre zápasu otevřel už ve třetí minutě Ronaldo, domácím ale radost vydržela pouhých sedm minut, po chybě stopera Varaneho vyrovnal prvním gólem v sezoně Eraso. Bilbao dokonce mohlo dokonat obrat, Aduriz však trefil břevno.

Real Madrid's coach Zinedine Zidane is seen against Granada
Real Madrid's Toni Kroos scores a goal

Ještě do konce prvního poločasu ale Real rozhodl o tříbodovém zisku. Nejprve se prosadil kolumbijský reprezentant Rodríguez, na něhož o chvíli později navázal po Ronaldově přihrávce Kroos, který se na stadionu Realu trefil poprvé od listopadu 2014.

V závěru sice dostal červenou kartu Varane, několik minut nato se ale podruhé v zápase trefil Ronaldo a oslavil 21. ligovou trefu v sezoně. Bilbau už nepomohl ani gól Elustonda z poslední minuty. „Bílý balet“ v posledních devíti zápasech bodoval a vstřelil v nich 38 branek.

Španělská fotbalová liga - 24. kolo

Real Madrid - Bilbao 4:2 (3. a 87. Ronaldo, 37. Rodríguez, 45. Kroos - 10. Eraso, 90. Elustondo), Villarreal - Málaga 1:0 (18. Soldado), Valencie - Espaňol Barcelona 2:1 (71. Negredo, 76. Čeryšev - 52. Duarte), La Coruňa - Betis Sevilla 2:2 (15. Bergantiňos, 51. Fajr - 20. Musonda, 37. Vargas).