Real deklasoval poslední Betis 5:0 a dotáhl se na čelo ligy

18:49
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid ve španělské lize vyhráli na půdě posledního Betisu Sevilla 5:0 a bodově se dotáhli na vedoucí Barcelonu a Atlético Madrid. Oba tyto kluby ale mají svůj zápas 20. kola na programu až v neděli. Barcelona hraje v Levante, Atlético hostí Sevillu.

Gareth Bale (uprostřed) přijímá gratulace od spoluhráčů z Realu Madrid foto: Reuters

Skóre zápasu otevřel v desáté minutě zápasu čerstvý držitel Zlatého míče Portugalec Cristiano Ronaldo, který si střelou z dálky pod břevno připsal už 21. gól v sezoně. Za patnáct minut už vedl Real o dvě branky, když se z přímého kopu trefil Gareth Bale, a ještě do přestávky zvýšil na 3:0 Francouz Karim Benzema.

Krátce po hodině hry navýšil náskok hostů Ángel Di María, který poslal odražený míč po rohovém kopu z voleje přesně do horního rohu branky. Konečnou podobu výsledku pak dal v poslední minutě zápasu střídající Álvaro Morata.

Real tak vyrovnal své nejvyšší vítězství proti tomuto soupeři, kterého "Bílý balet" porazil stejným rozdílem před 53 lety.

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

• Betis Sevilla - Real Madrid 0:5 (10. Ronaldo, 25. Bale, 45.+1 Benzema, 62 Di María, 90. Morata)

Elche - Vallecano 2:0 (19. Albacar z pen., 79. Marquez)