Rangers porazili San Jose 4:0, přerušili tím sérii porážek

7:36
NEW YORK - Hokejisté New Yorku Rangers zvítězili v jediném pondělním utkání NHL nad San Jose 4:0 a přerušili sérii tří porážek. Český útočník ve službách Sharks Tomáš Hertl byl na ledě u dvou inkasovaných gólů.

New York Rangers: Viktor Stalberg slaví gól ve třetí třetině s Marcem Staalem (vlevo) and Dominicem Moorem (vpravo) foto: ČTK

Hlavní hvězdou večera se stal brankář Antti Raanta, který při svém debutu v brance Rangers vychytal čisté konto. Šestadvacetiletý finský gólman, jenž za poslední dvě sezony absolvoval 39 zápasů za Chicago, zneškodnil všech 22 střel soupeře a připsal si celkově svou čtvrtou nulu v NHL.

„Je hezké takhle začít,“ radoval se náhradník týmové jedničky Henrika Lundqvista, jehož Rangers v létě získali poté, co byl Cam Talbot vyměněn do Edmontonu. „Vím, co tady Talbot v loňské sezoně dokázal. Samozřejmě mě s ním bude každý poměřovat, to je hokejový život. Ale snažil jsem se si ten zápas užít a takovými věcmi se moc nezabývat,“ prohlásil rodák z Raumy.

„Nebyl to snad špatný výkon, ale ještě mám na čem pracovat.“ Skóre večera otevřel v 11. minutě obránce Marc Staal, na 2:0 zvýšil v polovině zápasu v přesilové hře Mats Zuccarello. Naděje Sharks na zdramatizování utkání uťal na začátku třetí třetiny třetím gólem Jesper Fast, čtvrtý gól přidal v 57. minutě Viktor Stalberg. Rangers tak dali zapomenout na tři předchozí zápasy, které prohráli s celkovým skóre 2:9, včetně nedělní porážky 1:2 v prodloužení s New Jersey.

NY Rangers - San Jose 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky: 11. M. Staal, 30. Zuccarello, 44. Fast, 57. Stalberg.

Střely na branku: 28:22.

Diváci: 18 006.

Hvězdy zápasu: 1. Raanta, 2. Zuccarello, 3. M. Staal (všichni Rangers).

„Dnes bylo v šatně cítit mnohem větší odhodlání a energie. S posledními výkony nebyl nikdo z nás spokojený. Myslím, že jsme udělali všechno pro to, abychom naší hru někam posunuli,“ pochvaloval si střelec prvního gólu Staal, který si stejně jako útočník Fast připsal ještě asistenci.

Brankář San Jose Martin Jones inkasoval čtyři góly z 28 střel poté, co při předchozích čtyřech vítězných startech pustil jen dvě ze 110 střel. „Dnes jsme byli ve všem horší. Prohrávali jsme bitvy o puk, osobní souboje... Pro vítězství musíte něco obětovat a soupeř byl dnes ochotnější obětovat víc, takže máme, co jsme si zasloužili,“ zhodnotil utkání trenér Sharks Peter DeBoer.