Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

NHL: Rangers poprvé porazili Ottawu, Nashville se přiblížil postupu

7:23
NEW YORK/PRAHA - Hokejisté New Yorku Rangers porazili ve třetím utkání 2. kola play off NHL Ottawu 4:1 a snížili stav série na 1:2 na zápasy. Další krok k postupu udělal Nashville, jenž zvítězil i v druhém domácím duelu nad St. Louis 2:1 a v sérii vede už 3:1.

Playoff Stanley Cupu. Ottawa Senators hráli proti New York Rangers. foto: ČTK

Rangers k úspěchu nasměroval povedený výkon v první třetině, v níž jednoznačně dominovali a přestříleli Senators v poměru 15:5. A převahu zužitkovali dvěma góly.

Skóre otevřel v 6. minutě střelou z mezikruží Mats Zuccarello, na 2:0 zvýšil ve 14. minutě Michael Grabner, který využil chybu brankáře Craiga Andersona, jenž se nerozvážně vydal pro puk za branku, tam se ho však zmocnil rakouský útočník a pohodlně zasunul do prázdné klece.

NHL: Pittsburgh bez Crosbyho smazal dvoubrankové manko, přesto prohrál

V předchozím zápase se Ottawa dokázala s dvoubrankovým mankem vypořádat a nakonec otočila skóre z 3:5 na 6:5 v prodloužení. Tentokrát však Rangers žádný obrat nepřipustili a ve druhé třetině ještě náskok navýšili až na 4:0. Ve 33. minutě zakončil rychlý protiútoku dva na jednoho Rick Nash, v předposlední minutě po skvělé akci J. T. Millera přidal čtvrtý gól Oscar Lindberg.

Ještě před druhou přestávkou se sice na druhé straně trefil hrdina minulého utkání Jean Gabriel Pageau, byl to ale jen čestný úspěch kanadského celku. Ve třetí třetině už Henrik Lundqvist neinkasoval a bezpečně dovedl domácí k vítězství.

V Nashvillu čekali fanoušci na góly až do třetí dvacetiminutovky. Ve 46. minutě otevřel skóre v přesilové hře obránce Ryan Ellis, o osm minut později zvýšil na 2:0 James Neal. Naději pro St. Louis vykřesal v 57. minutě Joel Edmundson, vyrovnat už ale hosté nedokázali.

2. kolo play off NHL

Východní konference - 3. zápas: New York Rangers - Ottawa 4:1 (2:0, 2:1, 0:0) Branky: 6. Zuccarello, 14. Grabner, 33. Nash, 39. Lindberg - 39. Pageau. Střely na branku: 30:27. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Zuccarello, 2. Lundqvist, 3. Zibanejad (všichni Rangers). Stav série: 1:2.

Západní konference - 4. zápas: Nashville - St. Louis 2:1 (0:0, 0:0, 2:1) Branky: 46. Ellis, 54. Neal - 57. Edmundson. Střely na branku: 25:33. Diváci: 17.273. Hvězdy zápasu: 1. Ellis, 2. Rinne, 3. Neal (všichni Nashville). Stav série: 3:1.