Radova léčba zabírá, Liberec vyhrál podruhé v řadě

18:25
LIBEREC - Fotbalisté Liberce vyhráli pod koučem Petrem Radou i druhý zápas. Po vítězství na Slovácku dnes porazili v 15. kole zásluhou dvou branek Jiřího Štajnera v druhé půli nováčka z Hradce Králové 3:0 a připravili novému trenérovi úspěšnou domácí premiéru. Slovan přeskočil svého soupeře v tabulce a posunul se na sedmé místo.

Liberec - Hradec Králové. foto: ČTK

V první půli se v Liberci takřka nic nedělo. Hrálo se převážně mezi oběma šestnáctkami a šance nebyly k vidění vůbec žádné. Pozornost tak poutalo hlavně několik stovek hradeckých fanoušků, kteří sice hlasitě povzbuzovali svůj tým, ale zároveň se chovali velmi neukázněně a po 25 minutách dokonce začali vytrhávat sedačky.

Liberec si sice vytvořil mírnou převahu, ale přes pečlivou hostující defenzivu se k ohrožení brankáře Hanuše nedostával. Jedinou, zato vyloženou šanci si Slovan vytvořil po rohovém kopu minutu před pauzou. Na Štajnerův centr si naběhl Nezmar a hlavou jen těsně minul přední tyč. Po deseti minutách druhé půle zvýšili Severočeši obrátky a postupně hosty zatlačili.

V 59. minutě vypálil Breznaník, Hanuš jen vyrazil před sebe, ale Štajnerovu dorážku zblokovali hradečtí beci na roh. Reprezentační záložník neuspěl ani o pár sekund později, kdy ho po Nezmarově promáchnutí vychytal hostující gólman. Do třetice už se ale Štajner dočkal. V 63. minutě potáhl míč podél vápna a křížnou přízemní střelou ke vzdálenější tyči otevřel skóre.

O šest minut později vysunul skvěle hrající Štajner Nezmara, který svůj únik zakončil pádem v šestnáctce, ale sudí Mikel penaltu neodpískal. "Votroci" po obdrženém gólu otevřeli hru a Liberec mohl podnikat nebezpečné brejky. Po jednom z nich si čtvrthodiny před koncem pojistil náskok.

Štajner vběhl do vápna a nádherným obloučkem přehodil Hanuše. Až poté Hradec poprvé vážněji zahrozil. Pokorného střelu z úhlu však Bičík vytěsnil na roh. V závěru nastoupil v domácím dresu ke 300. ligovému utkání Papoušek a svoje jubileum stylově oslavil v 88. minutě prudkou střelou, kterou dorazil za Hanuše Kerič.

VÝSLEDKY 15. KOLA PRVNÍ FOTBALOVÉ LIGY

Slovan Liberec - FC Hradec Králové 3:0 (0:0)
Branky: 63. a 75. Štajner, 88. Kerič. Rozhodčí: Mikel - Gallo, Santarius. ŽK: Holeňák, Breznaník - Hanuš. Diváci: 4530.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Kelič, Holeňák, Fleišman - Štajner, Bosančič (79. Vácha), Gecov, Breznaník (87. Papoušek) - Nezmar, Kerič (89. Vulin). Trenér: Rada.

Hradec: Hanuš - Wozniak, Chleboun, Kasálek - Fischer, Janoušek (78. Dvořák), Pávek, Poděbradský - Kocourek (68. Černý), Pokorný, Štěpán (58. Pilař). Trenér: Kotal.