Pudilovi se dařilo. Na ME bych chtěl, prioritou jsou ale děti, říká

8:00
PRAHA - Zařídil první dva góly, které daly základ pro výhru českých fotbalistů 4:1 v pátečním přípravném utkání proti Srbsku. Levý obránce Daniel Pudil přitom za reprezentaci nastoupil po roce. „Ale můj výkon musí hodnotit někdo jiný,“ řekl.

Český reprezentant Daniel Pudil. foto: ČTK

Se svým výkonem však můžete být spokojený, ne?
Já tyhle otázky moc nemusím. I když samozřejmě jsem rád, že jsem k vítězství přispěl.

První gól padl po vašem centru z rohového kopu.
Nejdřív jsme chtěli rozehrávat na krátko, ale Vláďu Daridu zablokovali, takže jsme museli počkat. Pak byla druhá varianta, že pošlu střílený centr na přední tyč. Tomáš Sivok si výborně naběhl a uklidil míč do brány.

A jak jste viděl faul na vás, po kterém se kopala penalta?
Podrželi jsme míč na straně. Pak jsem se rozeběhl a křiknul na Josefa Šurala, ať mi to dá. On to super prostrčil mezi beky a já se tělem protlačil před srbského obránce. Chystal jsem se centrovat, protože jsem faul nečekal. Nakonec jasná penalta.

Ve druhé půli vám vyšlo, na co jste sáhli.
To je pravda. V prvním poločase jsme měli i trochu štěstí, protože nás na začátku zatlačili. Pomohl nám ten gól, který jsme dali. Pak už se nám vážně dařilo všechno, na co jsme sáhli.

Řekl jste si tímto výkonem o víc prostoru v reprezentaci?
Hlavně jsem rád, že jsem týmu pomohl a že jsme ve druhém poločase hráli solidní fotbal. Budu dělat všechno pro to, abych v nároďáku byl. Je mi jedno, jestli budu na hřišti, nebo na tribuně. Byl bych rád, kdybych se na Euro dostal.

Jak tedy boj o závěrečnou nominaci na Euro prožíváte?
Mám jiné priority - svoje dvě děti. I když samozřejmě mám v hlavě, že bych se na Euro rád podíval, protože věk běží a moc dalších šancí mít nebudu. Pro mě je důležité, abych hrál pravidelně a dobře v Sheffieldu. Pak by mě nominace na mistrovství Evropy minout nemusela.