29. října 2012 18:48 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Prý je simulant. Suárez
proto teatrálně oslavil gól

Fotbalista Liverpoolu Luis Suárez (vlevo) a Phil Jagielka z Evertonu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalista Liverpoolu Luis Suárez (vlevo) a Phil Jagielka z Evertonu | foto: Reuters
LIVERPOOL Trenérovi fotbalistů Evertonu Davidu Moyesovi se líbila provokativní gólová oslava liverpoolského útočníka Luise Suáreze v nedělním městském derby (2:2). Kontroverzní Uruguayec však podle skotského kouče měl být na konci zápasu 9. kola anglické ligy vyloučen za tvrdý zákrok na Sylvaina Distina.

Suárez se po vedoucím gólu Liverpoolu, který si po jeho akci vstřelil ve 14. minutě do vlastní branky evertonský Baines, rozběhl k Moyesovi a těsně před ním předvedl teatrální pád. Reagoval tak na předzápasové prohlášení hostujícího kouče o Uruguaycově častém simulování.

Provokativní herecká etuda se prý Moyesovi líbila. "Myslím, že to bylo skvělé. Opravdu se mi to docela líbilo a byla to přesně ta věc, kterou bych udělal v případě vstřeleného gólu. Vlastně jsem se k tomu chystal, kdybychom skórovali potřetí," uvedl skotský trenér na oficiálním webu Evertonu po 219. derby, v němž jeho tým dotáhl dvoubrankovou ztrátu.

Střelec druhé branky hostů Suárez však podle něj měl dostat dvacet minut před koncem za faul na obránce Distina místo žluté karty červenou. "Může se považovat za velmi šťastného muže, když zůstal na hřišti po tomto zákroku, protože ho určitě trefil zezadu do nohy," prohlásil Moyes.