První Sparta nezaváhala. Boleslavi uniká naděje na play off

20:42
PRAHA - Hokejisté pražské Sparty zdolali v 49. kole extraligy Mladou Boleslav 4:2 a drží si v boji o Prezidentský pohár pro vítěze základní stále bezpečný náskok před Plzní, která má ale zápas k dobru. Bruslařský klub má už jen teoretickou naději na předkolo play off.

Útočník Sparty Alex Foster foto: ČTK

Na desátý Třinec ztrácí stále osm bodů a do konce základní části Středočeši odehrají tři zápasy.

Sparta se ujala vedení už v 97. vteřině, kdy mladoboleslavský gólman Valent vyjel proti Pacovskému, který jej neprostřelil, ale Bližňák odražený puk pohodlně uklidil do prázdné branky. Hosté pak hráli dvě přesilovky, ale Pöpperleho ani neohrozili. Až v 15. minutě měl po Mikulíkově přihrávce šanci Rýgl. Vzápětí na druhé straně přestřelil Broš.

Sparta - Boleslav 4:2

Branky a nahrávky: 2. Bližňák (Pacovský, Jan Hanzlík), 17. Pacovský (Bližňák, I. Rachůnek), 33. Tenkrát (Bližňák, Ton), 43. I. Rachůnek (Broš) - 18. Žabka (Mikulík, D. Výborný), 33. Goertzen (Vrbata).

Rozhodčí: Hradil, Kalivoda - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:9, navíc Podkonický (Mladá Boleslav) 10 min. Bez využití. Diváci: 4848.

V 17. minutě sparťané zvýšili, když se po střele Ivana Rachůnka snažil marně dorážet Bližňák, Valent ale pod betonem neměl puk stále přikrytý a Pacovský jej dotlačil za brankovou čáru. Hned za 24 vteřin se radovali i hosté, když Mikulík našel mezi kruhy najetého bek Žabku, který si připsal svou první trefu v sezoně.

V úvodu druhé časti přestřelil v šanci Ivan Rachůnek, vyrovnat mohl ve 27. minutě při hře čtyř proti čtyřem Mikulík, ale v úniku Pöpperleho nepřekonal. Hosté pak ubránili dlouhé oslabení včetně 34 vteřin ve třech proti pěti a v 33. minutě se dočkali vyrovnání, když za sparťanského gólmana dotlačil kotouč Goertzen. Odpověď domácích však byla blesková a za 16 vteřin se po Bližňákově přihrávce trefil z mezikruží přesně k levé tyči Tenkrát.

V závěrečném dějství nejdříve mohl vyrovnat Bahenský, ale minul a ve 43. minutě pojistil náskok Pražanů po Brošově přihrávce napokrytý Ivan Rachůnek. Ještě zvýraznil náskok pak mohl v oslabení Bližňák, který ale v sólovém úniku na Valenta nevyzrál. Sparta si pak vedení bez potíží uhlídala.

50. hokejové extraligy

• HC Plzeň 1929 - Rytíři Kladno 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
    Branky a nahrávky:
    23. M. Látal (Lukáč), 27. Hovorka, 32. Patera (Kalla), 48. Knotek (Valský). Rozhodčí: Minář, Šír - Bádal, Kostka. Vyloučení: 10:4, navíc Modrý (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 5176.
  • Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 4:5 po sam. náj. (2:3, 1:1, 1:0 - 0:0)
    Branky a nahrávky
    : 2. Roth (Urban, Bulíř), 20. Kudrna (Roth), 32. Vantuch (Holub), 51. Vak - 9. Stříteský (Kubát, Jenáček), 11. V. Hübl (Stříteský), 14. Černý (Kubát, V. Hübl), 36. Frolík, rozhodující nájezd F. Lukeš. Rozhodčí: A. Jeřábek, Souček - Horinek, Rozlílek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5997.
  • HC Pardubice - HC Slavia Praha 4:5 po sam. náj. (1:1, 1:1, 2:2 - 0:0)
    4. Kolář I (Borer), 23. Markovič, 43. Buchtele (Kousal), 55. Buchtele (Kousal, Radil) - 3. Kadlec (Pospíšil, Valach), 40. Tomica (Dresler), 43. Tomica (Vondrka), 58. Dušek (Vondrka, Krenželok), rozhodující nájezd Vondrka. Rozhodčí: Homola, R. Polák - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 7:5, navíc Pospíšil (Slavia) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 9458.
  • HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 1:0 po sam. nájezdech
    Rozhodující nájezd
    : Šedivý. Rozhodčí: Hribík, Šindler - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:8, navíc Köhler (Zlín) 10 minut. Bez využití. Diváci: 6885.
  • HC Energie Karlovy Vary - HC Mountfield České Budějovice 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
    Branky a nahrávky: 2. Zaťovič (Kumstát, Pech), 27. Zaťovič (Gawryletz, Kumstát), 43. T. Sýkora (Skladaný, Dej) - 10. L. Květoň (Gulaš, Vydarený). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 3670.