Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

První překvapení sezony. Boleslav doma prohrála se Sigmou, Zlín prohrál v Liberci

19:05
PRAHA - Fotbalisté Sigmy Olomouc hned po návratu do nejvyšší soutěže překvapili výhrou 2:1 na hřišti pohárového účastníka Mladé Boleslavi. Dvěma góly v první půli se o to zasloužil Šimon Falta, Středočeši snížili až v závěru trefou nové ruské posily Nikolaje Komličenka.

Šimon Falta (vpravo) se dvěma góly postaral o výhru Olomouce v Mladé Boleslavi. foto: ČTK

Penalta nebyla, vadí mi vítězství touto formou, kál se po upocené výhře Slavie Tvrdík

Boleslav tak nenavázala na tři výhry z předkol Evropské ligy a nenaladila se na odvetu 3. předkola v Albánii proti Skënderbeu Korcë. Sigma naopak ukončila sérii devíti ligových zápasů bez venkovní výhry.

Fotbalisté Liberce udolali doma oslabený Zlín 1:0. Hosté od 26. minuty a vyloučení Ibrahima Traorého vzdorovali domácí přesilovce, po zranění Petra Jiráčka dokonce museli dohrát poslední čtvrthodinu o devíti a nakonec v závěru inkasovali.

V 84. minutě prolomil smůlu Slovanu v zakončení střídající navrátilec do libereckého dresu Matěj Pulkrab.

HET liga - 1.kolo:

FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc 1:2 (0:2)
Branky:
86. Komličenko - 37. a 45.+2 Falta. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Pospíšil. ŽK: Fabián, Jánoš, Matějovský - Chorý, Radakovič, Houska, Manzia. Diváci: 3577.
M. Boleslav: Diviš - Fabián, Da Silva, Čmovš, Fleišman - Rada (46. Komličenko) - Jánoš (77. Ljovin), Matějovský, Mareš, Chramosta - Mebrahtu (65. Magera).
Olomouc: Buchta - Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek - Kalvach - Zahradníček (64. Moulis), Houska (90. Texl), Plšek (82. Manzia), Falta - Chorý.

Slovan Liberec - Fastav Zlín 1:0 (0:0)
Branka:
84. Pulkrab. Rozhodčí: Hrubeš - Wilczek, Myška. ŽK: Pulkrab - Traoré, Kopečný, Ekpai. ČK: 26. Traoré. Diváci: 4894.
Liberec: Kolář - Coufal, Kúdela, Karafiát, Kerbr - Kulhánek (46. Pulkrab) - Ševčík, Breite (60. Havelka), Folprecht, Mikula (79. Bosančič) - Potočný.
Zlín: Dostál - Kopečný, Janíček, Gajič, Matejov - Ekpai (64. Fantiš), Jiráček, Traoré, Holzer - Beauguel (58. Hnaníček), Diop (58. Holík).