Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

První překvapení MS: v nudném duelu porazilo Japonsko 1:0 Kamerun

16:49aktualizováno  18:15
BLOEMFONTEIN - Ve druhém zápase skupiny E na sebe narazili fotbalisté favorizovaného Kamerunu a Japonska. A z překvapivé výhry se radoval asijský celek, když zásluhou trefy Hondy ze 40. minuty vyhrál 1:0. Největší šanci Kamerunců zmařil v závěru zápasu fantastickým zákrokem japonský gólman Kawašima.

Kamerun - Japonsko. foto: Reuters

Souboj afrického a asijského giganta - toť duel Kamerun vs. Japonsko. Na hřišti stadionu v Bloemfonteinu to ale podle toho nevypadalo. Minimálně v prvním poločase.

Jestliže první pondělní duel Nizozemsko-Dánsko (2:0 - VÍCE ČTĚTE ZDE) fanoušky nudil, v souboji "afrických lvů" a asijských "samurajů" udržoval diváky v bdělém stavu pouze bzukot tolik diskutovaných vuvuzel.

Kamerun - Japonsko.

Na zeleném pažitu se totiž odehrávalo asi nejhorší představení dosavadního průběhu letošního MS ve fotbale. Důkaz místo řečí? První přímou střelu zápasu si na své konto připsal kamerunský Enoh. To běžela 38. minuta.

Hned o minutu později se poprvé střelecky osmělili také Japonci a byl z toho gól. Matsui zatáhl míč po pravé straně, jeho přetažený centr svorně jako jeden muž podskočili oba kamerunští stopeři a Honda na zadní tyči už měl lehkou práci - 1:0 pro fotbalisty ze země vycházejícího slunce.

Čekali jste probuzení "nezkrotných lvů" ve druhém poločase? V 49. minutě podobným optimistům svitla naděje, když se Eto´o parádně prosmýknul podél postranní čáry kolem tří Japonců a našel zpětnou přihrávkou ve vápně Choupo-Motinga. Ten ale své střele dal opačnou faleš, než by bylo třeba.

Poté se duel vrátil do poklidného stereotypu první půle. Fotbalisté mnohdy bojovali spíše sami se sebou než se soupeři a dlouhé čekání na další šanci ukončil až v 82. minutě Hasebe. Ten natáhl z dobrých třiceti metrů, jeho střelu vyrazil kamerunský gólman jen pod nohy Okazikiho, který následně trefil tyč.

Jako kdyby tím zazvonil oběma týmům do závěrečného kola - o dvě minuty později trefil další tyč kamerunský krajní obránce Mbia (opět střelou z dálky). V nastaveném čase poté zmařil gólman Kawašima soupeři největší šanci zápasu, když vychytal ze tří kroků zakončujícího Weba.

I kdyby ale vstřelil gól, neplatil by. Kamerunci se totiž dopustili útočného faulu. Zápas tak skončil překvapivou výhru asijských samurajů, kterým stačily k vítězství 1:0 dvě střely na branku.

MS ve fotbale - základní skupina E

Japonsko - Kamerun 1:0 (1:0)
Branka: 39. Honda. Rozhodčí: Benquerency - Cardinal, Miranda (všichni Portug.). ŽK: Abe - N'Koulou. Diváci: 30.620.

Japonsko: Kawašima - Komano, Nakazawa, Tulio, Nagatomo - Abe, Endo, Honda, Hasebe (88. Inamoto), Macui (69. Okazaki) - Okubo (81. Jano). Trenér: Okada.

Kamerun: Souleymanou - Assou-Ekotto, Bassong, N'Koulou, Mbia - Makoun (75. Geremi), Eyong, Matip (63. Emana), Webo - Eto'o, Choupo-Moting (75. Idrissou). Trenér: Le Guen.