Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

První bod pro City. Čelůstka rozhodl na Interu

23:00aktualizováno  15. září 9:53
MANCHESTER/PRAHA - Fotbalisté Manchesteru City remizovali ve svém historicky prvním utkání v Lize mistrů s Neapolí 1:1. Ve středečních zápasech se blýskl také český obránce Ondřej Čelůstka, který ve službách tureckého Trabzonsporu rozhodl o výhře na půdě Interu Milán.

Manchester City (Aguero a Kolarov) foto: Reuters

Fanoušci "Citizens" se dočkali. Poprvé v historii se jejich milovaný klub představil v Champions League. V úvodním utkání letošního ročníku přivítal italskou Neapol, za kterou odehrál devětaosmdesát minut i Slovák Hamšík.

Premiéra na městském stadionu v Manchesteru ale domácím nevycházela podle představ. V 69. minutě totiž otevřel skóre hostující Cavani.

Trabzonspor si z Interu nečekaně odváží tři body. Rozhodl Čelůstka.

Tým Itala Manciniho se ale dočkal brzkého vyrovnání. O pět minut později přesně umístil přímý kop z pětadvaceti metrů Kolarov - 1:1.

To Tranbzonspor se do prestižní soutěže dostal na úkor za korupci potrestaného Fenerbahce Istanbul a jeho příběh nyní začíná trochu připomínat dánskou reprezentaci na mistrovství Evropy v roce 1992, která tehdy z pozice náhradníka celý šampionát vyhrála. Turecký klub hned na úvod vyhrál senzačně 1:0 na San Siru a jeho hrdinou se stal obránce Čelůstka, jenž vrátil čtvrt hodiny před koncem do sítě míč, který se odrazil od břevna po ráně Halila Altintopa.

Čelůstka zastínil hvězdy Interu Milán. Rozhodl o výhře Trabzonsporu na San Siru.

Manchester United v Lisabonu inkasoval po hrubé defenzivní chybě, po níž se Óscar Cardozo ocitl sám na hranici šestnáctky a jeho rána zapadla přesně do sítě. Hosté ale dokázali na vývoj utkání zareagovat a ještě před pauzou veterán Giggs vyrovnal.

Další spolufavorit soutěže Bayern Mnichov začal přesně tak suverénně, jak se dosud představil na ligových trávních. Už v sedmé minutě vyslal Ribéry do šance Kroose, který otevřel skóre, po pauze završil výhru z dorážky Rafinha.

Z Čechů se dostal do základní sestavy také David Rozehnal, který se v dresu Lille radoval z dvoubrankového vedení nad CSKA Moskva. O náskok však francouzský klub přišel po dvou brankách Doumbii, přičemž vyrovnání přinesla až poslední minuta. V ruském týmu chyběl kvůli dlouhodobému zranění útočník Tomáš Necid.

Manchester United (Rooney)
Manchester United (Giggs)

Ani druhý klub z Manchesteru nezískal tři body. United hráli na Benfice nerozhodně.

Radoslav Kováč se mezi vyvolené v dresu Basileje na hřiště nedostal, ale dlouho mohl mít ze hry svých barev radost, protože v poločase vedl švýcarský klub 1:0. Jenže rumunský klub Otelul Galati po přestávce vyrovnal. Hostující gólman Miloš Buchta nebyl ani na lavičce náhradníků.

Kováč se dostal na hřiště v nastaveném čase a pomáhal udržet výhru 2:1, kterou zařídil šest minut před koncem z penalty svým druhým gólem v utkání reprezentační záložník Frei. Zápas dohrávaly oba týmy v deseti, třetím hříšníkem dnešního večera byl Marcelo z Realu Madrid, který přesto vyhrál díky trefě Di Maríi 1:0 na hřišti Dinama Záhřeb.

Liga mistrů - základní skupiny

Manchester City - Neapol 1:1, Villarreal - Bayern 0:2, Lille - CSKA 2:2, Ajax - Lyon 0:0, Basilej - Galati 2:1, Benfica - Man. United 1:1, Din. Záhřeb - Real 0:1, Inter - Trabzonspor 0:1.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...