Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

Průcha rozhodl o výhře Petrohradu v Novosibirsku

14:15
MOSKVA - Český hokejový útočník Petr Průcha vstřelil v KHL vítězný gól Petrohradu při výhře 2:1 v Novosibirsku. SKA tak zvítězil v pátém zápase za sebou pod vedením finského kouče Jukky Jalonena, jenž převzal tým po nečekaném listopadovém odvolání Miloše Říhy.

Petr Průcha (SKA Petrohrad) foto: ČTK

Petrohrad nasměroval za úspěchem už v 54. sekundě Nor Patrick Thoresen, druhý gól vstřelil Průcha v 8. minutě. Český útočník se trefil téměř po měsíci a zaznamenal sedmou branku v sezoně. Domácí Sibir už v závěru jen korigoval.

Gól hvězdného útočníka Alexandra Ovečkina rozhodl o vítězství Dynama Moskva 3:1 na ledě Chabarovsku, který utrpěl šestou porážku za sebou. Ovečkin, jenž vypomáhá obhájcům Gagarinova poháru při výluce NHL, zvýšil v 37. minutě ve hře čtyři na čtyři na 2:0. Kanonýr Washingtonu skóroval ve čtvrtém utkání v řadě a celkem v těchto zápasech nasbíral sedm bodů. Svému týmu pomohl vyhrát šest z posledních sedmi duelů.

Dynamo, které vedlo od 15. minuty díky trestnému střílení Konstantina Kasjančuka, přidalo další gól v úvodu poslední třetiny. Mladý brankář moskevského celku Alexandr Šaryčenkov přišel o první čisté konto v KHL až šest sekund před sirénou, kdy ho překonal Nikita Gusev.

V dresu Chabarovsku vyšel potřetí za sebou bodově naprázdno nejproduktivnější Čech v soutěži Jakub Petružálek.