Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Prozatímní kouč Pešice: Nevěřil jsem, že moje mise bude tak úspěšná

23:34
SOFIA (od našeho zpravodaje) - Josef Pešice je sice nejstarším trenérem, který kdy k národnímu mužstvu fotbalistů přišel jako hlavní kouč, ale zároveň je také historicky nejúspěšnějším. Po výhře na Maltě dovedl reprezentaci k vítězství i v Bulharsku, zpackanou kvalifikaci o mistrovství světa 2014 však ani on nezachránil.

Josef Pešice foto: ČTK

Čeští fotbalisté v závěrečném vystoupení zdolali Bulharsko 1:0 na jeho hřišti a ve skupině B skončili celkově třetí za postupující Itálií a druhým Dánskem, které se nakonec do baráže nedostalo.

"V prvním poločase jsme měli zápas pod kontrolou a mohli ho rozhodnout, ale neproměnili jsme minimálně dvě čisté šance. Na začátku druhé půle to vypadalo, že by se domácí mohli zvednout, ale gól je umrtvil, pak už jsme hru kontrolovali. Chci hráčům poděkovat za přístup v zápasech, kdy jsem tady byl, odvedli stoprocentní práci," prohlásil třiašedesátiletý Pešice po utkání v Sofii.

On-line rerpotáž ZDE

Dva říjnové zápasy, dvě vítězství. Věřil jste, že vaše mise bude tak úspěšná?
Abych byl upřímný,tak moc ne. Věřil jsem, že vyhrajeme na Maltě a tady uhrajeme bod. Trochu jsme to překročili, je to ve prospěch mužstva a celého českého fotbalu.

Myslíte si, že můžete být trenérem i dál?
Ne, ne, ne. Jsem rád, že jsem splnil, co jsem měl. Všechno je hned hezčí, že to bylo s dvěma výhrami.

Povedete tým i v listopadu, kdy asociace jedná o možnosti sehrát přípravné utkání?
Uvažujeme o tom, že se ten zápas bude hrát. Kdyby to tak bylo a nového trenéra by se ještě nepodařilo přivést, tak by to asi spadlo na mě. Během dvou tří dnů by to mělo být vyřešené, jestli ten zápas bude a kdo by ho měl vést.

Na rozdíl od utkání na Maltě vás v Bulharsku asi moc nepotěšili útočníci, že?
Měli jsme v první půli tři čisté šance, s lepším soupeřem by se to určitě vymstilo. Když si vzpomenu na jiné zápasy v kvalifikaci, neproměňování šancí nás stálo postup.

Co s tím lze dělat?
Nevím, těžko říct, co by se s tím dalo dělat na srazech.  Jde o to, aby ti útočníci hráli v klubech a dávali góly. Pak to přenesou i do reprezentace. Když budou rozhodovat zápasy v ligových soutěžích, tak je budou rozhodovat i v reprezentaci.