Proti City to byl můj nejlepší fotbalový zážitek, řekl Hořava

10:21
PLZEŇ (od našeho zpravodaje) - Poprvé v životě si zahrál milionářskou Ligu mistrů - a hned proti hvězdnému Manchesteru City. Potud to byl pro Tomáše Hořavu skvělý zážitek. Horší už to bylo při pohledu na výsledkovou tabuli. Plzeň v premiérovém zápase své skupiny padla doma 0:3. "To je pro mě zklamání," klopil oči plzeňský záložník.

Hořava Džeka nezastavil. foto: ČTK

Poprvé v Lize mistrů a hned proti Manchesteru City. Jaká to byla zkušenost?
Cítil jsem se dobře, dá se říct, že to byl zatím můj největší fotbalový zážitek. Zahrát si tuhle soutěž proti takovému klubu, to se nepodaří každému. První poločas byl z naší strany celkem dobrý, i když měl Manchester několik šancí, trefil tyčku, Kozáčik nás neskutečně podržel. Se štěstím jsme udrželi 0:0.

Jenže pak...
…nezachytili jsme nástup do druhého poločasu. Za pár minut bylo rozhodnuto. Manchester byl lepší, to musíme objektivně uznat, ale dostat tři góly za 13 minut, to je trestuhodné.

Neměl jste strach z většího přídělu? Jak těžké to pak bylo psychicky?
Složité to bylo, máte pravdu. Touré to trefil na 2:0 neskutečně, Džeko i Agüero své šance s přehledem proměnili, napadlo mě, co ještě přijde. Aby z toho nebyl debakl. Naštěstí už jsme další gól nedostali. Škoda jen, že jsme jeden nedali, lidi v Plzni by si to zasloužili.

Co se stalo v těch 13 minutách, kdy jste zápas ztratili?
Byly tam nějaké individuální chyby, první gól byl strašně zbytečný. Ztratili jsme míč v přechodové fázi, i tak nás bylo dost za balonem, ale stejně jsme propadli a jejich individuální schopnosti jsou vynikající. Když se dostanou do šance, řeší je v klidu. To nic nemění na tom, že jsme to měli a mohli pokrýt. Nástup do druhé půle byl vlažný, příště se na to musíme zaměřit.

Co si odnášíte ze střetu s tou nejvyšší evropskou kvalitou?
Věděli jsme, že mají neskutečnou sílu, což se potvrdilo. Manchester byl výborný. Když k tomu přičteme, že jsme nepodali náš nejlepší výkon, je z toho tenhle výsledek. Dostali jsme tvrdou lekci, uvidíme, jak se z toho zvedneme.

Jak těžké to bude?
Musíme teď zvládnout ligové zápasy s Duklou a Jihlavou, vyhrát je, abychom si zvýšili sebevědomí, pak nás čeká CSKA Moskva. Musíme se soustředit na každý detail, každou vteřinu a minutu, protože s takovými hráči, kteří jsou v Lize mistrů, můžete dostat gól kdykoliv. Stačí malá nepozornost a zaváhání.