Pro vedení v Giro d'Italia si v 19. etapě dojel domácí Ivan Basso

18:34
BRESCIA - Do čela cyklistického závodu Giro d'Italia se dostal Ital Ivan Basso. V dnešní 19. etapě dojel druhý ve stejném čase jako vítězný krajan Michele Scarponi a v čele průběžného pořadí vystřídal Španěla Davida Arroya. Dosavadní lídr dojel sedmý s odstupem 3:06 minuty a na druhém místě ztrácí na Bassa 51 vteřin.

Giro d'Italia: Ivan Basso foto: Reuters

Dvaatřicetiletý Basso a další kolega českého cyklisty Romana Kreuzigera z týmu Liquigas Vincenzo Nibali se dostali do úniku 40 km před cílem a postupně ujížděli pelotonu i lídrovi Arroyovi. Ten se sice snažil v závěru s dalšími spolufavority ztrátu snížit a udržet si růžový dres, to se mu však nepodařilo. Čelo tak přepustil Bassovi, který Giro vyhrál v roce 2006.

Jako jediný se s unikající dvojicí udržel třicetiletý Scarponi, který byl nakonec odměněn třetím vítězstvím v etapě Gira v kariéře, když navázal na dvě prvenství z loňska. Zároveň se posunul na průběžné čtvrté místo.

Basso se pozici lídra pokusí udržet v sobotní královské etapě, korunované 25 km dlouhým stoupáním na Passo di Gavia s převýšením 1400 metrů. "To stoupání je peklo. Už se nemohu dočkat, až to budu mít za sebou," prohlásil dnes v cíli Scarponi.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.