Pro boxera Chládka olympiáda skončila hned v 1. kole

LONDÝN - Boxer Zdeněk Chládek prohrál v 1. kole váhové kategorie do 64 kg se zkušeným Munch-Erdene Urančimegem z Mongolska 12:20 a olympijské hry pro něj záhy skončily. Třicetiletý Urančimeg postoupil mezi šestnáct nejlepších v soutěži.

V červeném boxer Chládek foto: Reuters

Dvaadvacetiletý Chládek prohrával od začátku zápasu. Mongolský reprezentant startující na třetí olympiádě byl hned od prvního kola aktivnější a český boxer se snažil hlavně pozorně bránit. Ve druhé polovině úvodní tříminutovky sice i útočil, přesto kolo prohrál 3:6. I poté se Urančimeg lépe prosazoval a dařilo se mu prorážet Chládkův kryt.

Čtvrtfinalista z Pekingu vyhrál druhé kolo 7:5 a celkově vedl o pět bodů. Bronzový medailista z juniorského mistrovství světa v roce 2008 Chládek tak musel ve 3. kole začít útočit, ale zkušený soupeř zápas kontroloval.

Urančimeg, který má bronz ze seniorského MS před třemi lety, vyhrál i závěrečné kolo a jasně postoupil do osmifinále.