27. července 2014 9:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Příště potrápíme i Spartu, věří
stoper Příbrami Zápotočný

Příbramský obránce Tomáš Zápotočný (vpravo) a útočník Znojma Miloš Reljić. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Příbramský obránce Tomáš Zápotočný (vpravo) a útočník Znojma Miloš Reljić. | foto: ČTK
PRAHA Trefil se v posledním zápase minulého ročníku fotbalové ligy, gól dal i při premiéře toho nového. Příbramský stoper Tomáš Zápotočný pomohl k remíze 2:2 proti Plzni. "Spokojenost velká, to víte že jo. Máme bod proti silnému soupeři," zářil Zápotočný.

Třiatřicetiletý stoper se prosadil ze standardky. Po dlouhém centru mu Pilík vrátil míč hlavou a on se z dvanácti metrů parádním volejem trefil přesně k tyči.

"Na tyhle situace mám čich, za gól jsem samozřejmě moc rád. Navíc šlo o nacvičený signál. Ale nejdůležitější ze všeho je výsledek. Jak včera říkal sparťanský trenér Lavička, první krok určuje směr," prohlásil Zápotočný.

ČTĚTE VÍCE

Ale do zápasu jste dobře nevstoupili, prohrávali jste už od sedmé minuty a dlouho se nedostali ke kloudné akci. Souhlasíte?
V prvním poločase nás Plzeň přehrávala a asi měla dát víc gólů než jen dva.

Inkasovali jste v nastavení první půle, krátce po vašem vyrovnání. To vás asi psychicky srazilo, ne?
Statisticky platí, že poté, co vstřelíte gól, tak do pěti minut ho i dostanete. Je to škoda, že jsme do poločasu neudrželi remízu, ale po přestávce jsme se semkli.

Václav Pilař z Plzně (vlevo) a Martin Sus z Příbrami v prvním kole Synot ligy.

To jste si tak věřili?
Plzeň je pořád strašně silné mužstvo, jsme rádi, že máme bod. V závěru jsme měli i štěstí. Ale taky jsem věřil, že dáme na tři dva. Oni to otevřeli a v obraně nebyli tak pevní.