Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Přišel, viděl, zařídil výhru. Jan Polák oslavil návrat do Brna vítězným gólem

20:00
BRNO/PRAHA - Fotbalisté Brna se pod vedením nového kouče Svatopluka Habance dočkali po třech remízách prvního ligového vítězství v sezoně. V utkání 5. kola porazili v moravském derby Slovácko 1:0. Jediný gól vstřelil ve 47. minutě v premiérovém startu po návratu do Brna uzdravený Jan Polák, který patřil k hlavním pilířům středové řady.

Jan Polák ve své obnovené premiéře v dresu Brna rozhodl o výhře nad Slováckem. foto: ČTK

Fenomén Liberec. I přes skromné podmínky válí ve fotbalové Evropě

Trenér Habanec, který předchozí čtyři sezony vedl Slovácko, postrádal zraněné opory Litsingiho a Štohanzla. Také kouč soupeře Levý musel pozměnit sestavu, v níž chyběl zraněný stoper Rada, kterého nahradil Daníček.

Brňanům v touze po prvním vítězství vyšel vstup do zápasu. Získali územní převahu a dvě velké šance měl Škoda. Ve 14. minutě po centru Hyčky z pravé strany jen trefil brankáře Heču.

Ve 37. minutě po Polákově přihrávce jeho přízemní střelu k tyči Heča vyrazil před Vávru a po jeho zpětné přihrávce mířil Škoda nad branku.

5. kolo první ligy:

Zbrojovka Brno - 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)
Branka:
47. Polák. Rozhodčí: Hrubeš - Peřina, Kubr. ŽK: Biolek, Ťok, Kerbr (všichni Slovácko). Diváci: 4322.

Po změně stran Zbrojovka tlak zesílila. Po Vávrově rohovém kopu ve 47. minutě míč propadl až k zadní tyči k Polákovi, který si jej zpracoval a přízemní střelou otevřel skóre.

Hosté poté srovnali herně krok a v 64. minutě se po chybě Vraštila řítil sám na branku Kerbr. Jeho sólo ale Melichárek zneškodnil.

Další šance na vyrovnání si Slovácko nevypracovalo. Naopak domácí v závěru zvýšili tlak, ale v koncovce postrádali přesnost. Nic to nezměnilo na tom, že Brno už dvanáctý zápas po sobě doma neprohrálo.