Lampard přišel, dal gól, ale neslavil. Na to srostl s Chelsea moc pevně

Petr Čech

8:00
MANCHESTER/PRAHA - Dal důležitý gól ve velkém zápase, přesto se ani neusmál. Místo bláznivého běhu jen pomalá chůze, navíc rukou naznačil spoluhráčům: "Tuhle trefu slavit nebudu, nechte mě." Přesto na fotbalistu Franka Lamparda naskákal zbytek sestavy Manchesteru City: v 85. minutě spoluhráčům trefil bod ve šlágru s Chelsea (1:1). A to je odpověď, proč měl Lampard tak strnulý výraz.

Záložník Manchesteru City Frank Lampard odmítá slavit gól proti Chelsea. foto: Reuters

V Chelsea do léta hrál, za 13 let se v ní stal absolutní legendou, jako záložník také nejlepším střelcem v historii s 211 góly. Teď klubu, který miluje, sebral výhru v dresu velkého rivala... "Kdyby to nebylo zrovna proti Chelsea, byl bych nadšený. Teď jsem nemohl reagovat jinak," řekl 36letý Lampard.

"Když jsem ráno vstal, nevěděl jsem, jaký výsledek si mám přát. Tohle je zlatá střední cesta. Po gólu jsem cítil něco mezi radostí a smutkem," povídal muž, jemuž fanoušci hostů po utkání mohutně aplaudovali.

I kvůli emocím se Manuel Pellegrini, trenér City, Lamparda ptal, jestli chce nastoupit. "I když to bylo těžké, protože jsem v Chelsea prožil úžasných třináct let, bylo by neprofesionální, kdybych nehrál na sto procent," uvedl Lampard.

Záložník Manchesteru City Frank Lampard se omlouvá za gól do sítě Chelsea.

Na hřiště přišel v 78. minutě, kdy už jeho nový tým hrál po vyloučení Zabalety v deseti, navíc prohrával. Jeho chvíle přišla pět minut před koncem: pas Milnera z levé strany uklidil ve skluzu k tyči.

Jeho velký kamarád a parťák John Terry byl v souboji o chvíli později. Lampard tak skóroval proti 39. týmu v anglické lize, což je rekord soutěže. "Řekl jsem mu, ať jde a dá gól," popisoval kouč Pellegrini. "Je to velký profesionál."

Tenhle příběh řešil celý fotbalový svět. Třeba brankář Chelsea Petr Čech na Twitteru s úsměvem napsal: "Super Frank skóroval proti Chelsea. Tohle muselo být napsáno ve hvězdách."

Frank Lampard v dresu Manchesteru City skóruje do sítě Chelsea, čemuž nezabránil ani John Terry (vlevo).

Jediný, s kým Lampardova story nepohnula, byl trenér Chelsea José Mourinho. "Když se rozhodl přestoupit do City, stal se hlavním rivalem Chelsea. Další věci jdou stranou," reagoval Mourinho.

Lampard se v létě stal hráčem New York City – pro nově vzniklý tým začína sezona v Americe až na jaře. Nabízené hostování v australském Melbourne odmítl, rozhodl se zůstat v Anglii.

Pak byla tohle logická volba, neboť slovo City v názvu klubu z New Yorku není náhodné: majitelé manchesterského klubu v něm mají podíl. Lampard se za oceánem má hlásit v lednu. "Jsem si jistý, že nám do té doby hodně pomůže," řekl Pellegrini. Neděle ukázala, že může mít pravdu.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...