Přikryl vychytal Spartě výhru v Ostravě, sérii vyrovnaly i Pardubice

20:40aktualizováno  20:59
PRAHA - Vše při starém. Po včerejším pětibrankovým představení ve Vítkovicích (4:1 pro domácí), se dnes série mezi ostravským týmem a Spartou vrátil do očekávaných kolejí. V duelu, kterému dominovali oba gólmani, vyhráli hosté 2:0 a vyrovnali před víkendovým pokračovaním v Praze stav série na 1:1. Díky výhře Pardubic 5:3 je stav 1:1 na zápasy také ve druhé sérii mezi Východočechy a Třincem.

Vítkovice-Sparta. foto: ČTK

Jestliže Pražané v úterý na Vítkovice v úvodu duelu vlétli, ve druhém zápasu to platilo dvojnásob. Reprezentační brankář Jakub Štěpánek byl od úvodních minut ve velké permanenci. "Vlétli na nás opravdu ve velké stylu, ale dalo se to tak nějak čekat," řekla vítkovická opora po zápase.

Pardubice přestříleli Třinec 5:3

Hokejisté Pardubic porazili ve druhém zápase čtvrtfinále play off extraligy Třinec 5:3 a vyrovnali stav série na 1:1. V sestavě domácích chyběl oproti úterku Cetkovský, ale i tak Pardubice začaly opět aktivně. Oceláři posilněni úvodní výhrou však byli také ofenzivně nebezpeční od první buly. Do první šance se dostal ve 2. minutě Sýkora, ale trefil jen levou tyč. V 8. minutě se do slibné pozice individuálně prosadil Somík, ale mířil nepřesně.

A tak udeřilo na druhé straně. Květoň z otočky prostřelil Haška a zajistil hostům vedení. Somík sice spálil dvě velké šance, ale o pár vteřin později jemně tečoval střelu obránce Koláře a bylo vyrovnáno. Vstřelený gól Východočechy nabudil a o 30 vteřin později se prosadili podruhé. Hamerlíka prostřelil Starý.

Hosté ale do konce první třetiny vyrovnali, Haška překvapil střelou od modré čáry Balej. Vyrovnaný stav změnil až v polovině zápasu Starý, jenž svým druhým gólem získal domácím opět vedení. Další branky se více jak devět tisíc diváků dočkalo až v posledním dějiství, když se trefil podruhé v duelu Somík.

Chvílemi podráždění hosté pak dostali pátý gól při dvojnásobném oslabení, kdy protrhl střelecké trápení Sýkora a o osudu duelu bylo definitivně rozhodnuto. V závěru se již jen kupily tresty, zejména na straně Třince. Třináct vteřin před koncem přesto hosté ještě snížili zásluhou Růžičky. (ČTK)

Z úvodního tlaku ani přesilovky ale Sparta žádný gól nevytěžila a tak se hra pomalu, ale jistě vyrovnávala. Po deseti minutách hry se začali osmělovat také domácí - především Burgerova řada - a více jak šest tisíc fanoušků v ostravské ČEZ Aréně viděli parádní hokej nahoru-dolů.

Góly ale stále nepřicházely a bylo jasné, že po úterní vysoké výhře Vítkovic se vrátila série do očekávaného scénáře - vždyť v základní části padlo ve čtyřech zápasech dohromady jen šestnáct branek. O tu první v tomto duelu se postaral v přesně v polovině střetnutí hostující dravec Koreis.

"Potkala se dvě strašně vyrovnaná mužstva, bylo jasné, že zápas bude zase jen o jedné brance. Bohužel bez gólu se vyhrávat nedá a tentokrát jej dali oni. Já letos příliš čistých kont nevychytal," smutnil po duelu domácí hrdina Štěpánek, kterého sparťané zasypali 46 střelami. Stejnou porci zákroků si připsal i jeho protějšek Petr Přikryl.

Téměř polovinu pak v poslední části hry, kdy domácí soupeře zatlačili do defenzivy, také zásluhou nedisciplinovanosti hostí. Přikryl ale vychytával jednoho střelce domácích za druhým - hlavu v dlaních několikrát schovávali Burger, Hruška, Kvapil nebo Stehlík.

Petr Přikryl se nakonec dočkal své druhé nuly v play off (tu první vychytal loni, také ve 2. čtvrtfinále proti Zlínu) a Sparta získala cennou výhru 2:0, v předposlední minutě se do prázdné branky trefil téměř čtyřicetiletý veterán Martin Ručinský.

"Nula je fajn, ale důležitější je získaný bod v sérii. Kdybychom vyhráli 5:4, vůbec by mi to nevadilo. Jsem spokojený s dnešním výkonem celého týmu, myslím, že máme na čem stavět," zhodnotil střízlivě duel sparťanský hrdina v masce. Série pokračuje v Praze třetím a čtvrtým duelem v sobotu, respektive v neděli.

VÝSLEDKY DRUHÝCH ČTVRTFINÁLOVÝCH ZÁPASŮ PLAY OFF HOKEJOVÉ EXTRALIGY

Vítkovice Steel - Sparta Praha 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 31. Koreis (Hrdel, Jan Hanzlík), 59. Ručinský (Hromas). Rozhodčí: Hradil, Šindler - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 6513. Stav série: 1:1.

Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, Barinka, Kuboš, Stehlík, Sičák, Trnka - Klimek, Burger, Krenželok - Kvapil, Štefanka, Treille - Ujčík, R. Hruška, Svačina - Strapáč, Vrána, Plášek - od 60. min. navíc Szturc. Trenéři: Hadamczik a Konečný.

Sparta: Přikryl - Vykoukal, Gulaši, Macholda, Jan Hanzlík, Philipp, Cunik, Vojta - Kratěna, Broš, Hromas - Ton, D. Výborný, Podlešák - Netík, Langhammer, Ručinský - Látal, Hrdel, Koreis. Trenéři: Volek a Holaň.

Eaton Pardubice - Oceláři Třinec 5:3 (2:2, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. Somík (Kolář II, Špirko), 12. Starý (Kolář I, Nakládal), 31. Starý (Koukal, Kolář I), 46. Somík (Píša, Pineault), 50. P. Sýkora (Koukal, Píša) - 9. D. Květoň (Malec), 18. Balej (Platil), 60. M. Růžička (Kohn, Bonk). Rozhodčí: Homola, A. Jeřábek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:11, navíc D. Květoň a Kanko (oba Třinec) oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 9420. Stav série: 1:1.

Pardubice: Hašek - Nakládal, Havíř, Jillson, Kolář II, Píša, Kočí, Mitchell - Kolář I, Koukal, Starý - Pineault, Špirko, Somík - P. Sýkora, Zohorna, Pivko - Rákos, Kousal, Buchtele. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.

Třinec: Hamerlík - Lojek, Malec, Hrabal, Zíb, Cartelli, Seman, Platil, Andersons - D. Květoň, Peterek, Martynek - Kohn, Polanský, M. Růžička - Balej, Bonk, Tomas - Pospíšil, V. Polák, Kanko. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.