Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Příbram potřetí v řadě remizovala, s Duklou hrála 1:1

19:42aktualizováno  21:20
PŘÍBRAM - Fotbalisté Příbrami a pražské Dukly spolu v 5. kole první ligy remizovali 1:1. Domácí museli dotahovat manko, protože od 39. minuty prohrávali po brance svého bývalého záložníka Borka. Bod Příbrami zajistil po změně stran vyrovnáním stoper Dejmek. Středočeši remizovali v lize potřetí za sebou, na výhru čekají už jedenáct zápasů a stále se nemohou odpoutat ode dna tabulky. Dukla drží třízápasovou neporazitelnost.

ilustrační foto foto: ČTK

V minulé sezoně Pražané po svém návratu do ligy s Příbramí ani jednou neprohráli a také dnes soupeři od začátku dělali dost problémů. Útočník Marek mohl už ve druhé minutě slavit svůj první ligový zásah, ale radost mu překazil skvělým zákrokem příbramský brankář Hruška. Ten byl připravený vzápětí i proti pokusu Pázlera.

Příbram - Dukla 1:1

Branky: 57. Dejmek - 39. Borek. Rozhodčí: Kocourek - Jiřík, Kocián. ŽK: Krbeček - Božič, Borek. Diváci: 1875.

Příbram: Hruška - Krbeček, Hájovský, Dejmek, Mišůn - Šlapák (78. P. Pilík), T. Pilík (83. Kalivoda), Koukal, Pleško (81. Wágner) - Střihavka, Danoski. Trenér: Vavruška.

Dukla: Rada - Hašek, Božič, Vorel, Vrzal - Podrazký (67. Malý), Borek, Gedeon - Berger, Marek (62. Pospěch), Pázler (86. Štetina). Trenér: Kozel.

Příbram, která v minulosti několik sezon hrála právě pod názvem Dukla a s týmem z Julisky se přela o nástupnictví někdejšího slavného klubu, postupně srovnala krok. V ofenzivě domácích však dlouho vládla marnost. Šest minut před poločasem měli příbramští fotbalisté o problém navíc: Dukle se povedl signál po rohovém kopu a dorážející Borek se prudkou ranou pod břevno stylově připomněl svým někdejším spoluhráčům.

Příbram po poločase zvýšila aktivitu a agresivnějším pojetím se častěji usazovala na polovině soupeře. Také jí vyšla standardní situace: centr Tomáše Pilíka usměrnil hlavou do branky stoper Dejmek a dočkal se první branky po návratu z belgického angažmá. Ani jeden z týmů se s bodem za remízu viditelně nechtěl spokojit.

Hosté si mohli vyčítat, že po hodině hry místo jasné šance dostali Pázlera do ofsajdového postavení. Příbram kontrovala nebezpečným pokusem Mišůna a hlavně hlavičkou Wágnera, který minutu po příchodu na hřiště mohl rozhodnout, ale prudkou hlavičku vyrazil brankář Rada.

DALŠÍ SOBOTNÍ ZÁPAS

1. FC Slovácko - FK Teplice 2:1 (0:1)
Branky: 48. Volešák z pen., 70. Došek - 37. Vachoušek.

Rozhodčí: Proske - Gallo, Paták. ŽK: Kuncl, Volešák, Reinberk, Došek, Kerbr, Fujerik - Lukáš, Rosa, Ježdík, Grigar. Diváci: 4042.

Slovácko: Melichárek - Kuncl (46. Reinberk), Mezlík, Trousil, Kubáň - Hlúpik (60. Došek), Volešák, Daníček, Valenta, Kerbr - Kovář (84. Fujerik). Trenér: Habanec.

Teplice: Grigar - Ježdík, Lukáš, Rosa, Chovanec - Ljevakovič, Krátký (76. Vondrášek), Matula (81. Melunovič), Vachoušek, Vůch (54. Jablonský) - Mahmutovič. Trenér: Přerost.