Přestřelka v Edenu. Slavia dohnala třígólové manko

20:14aktualizováno  21:30
PRAHA - Fotbalisté Jihlavy ztratili v dohrávce prvního ligového kola na hřišti Slavie poločasové vedení 3:0 a při svém návratu po šesti letech do nejvyšší soutěže uhráli v Edenu remízu 3:3. Nováček z Vysočiny si po trefách Vaculíka a dvou exslávistů Kolouška s Teclem vytvořil pohodlný náskok, po změně stran ho ale smazali dvěma brankami Vošahlík a jednou trefou Kisel.

Slavia Praha - Jihlava. Slávisté zdraví fanoušky, poté co vyrovnali v devadesáté minutě na 3:3 foto: ČTK

Vyrovnat se Pražanům povedlo v poslední minutě. "Nehráli jsme dobře, dostali jsme tři branky, což bylo na moji soustavu hodně. Trošku se mi zatočila hlava, jak jsem prudce vstal. Všechno jsem viděl dvakrát. Je to i tím počasím, nehledě na to, že stav 0:2 nebo 0:3 se soustavou zacvičí. Ale doktor mě občerstvil a už je to v pohodě," popsal trenér Petr Rada po zápase své drobné potíže.

Slavia - Jihlava 3:3 (0:3)

Branky: 69. a 90. Vošahlík, 88. Kisel - 8. Vaculík, 21. Koloušek, 45.+1 Tecl z pen. Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Štěrba. ŽK: Čontofalský, Jarolím, Nitrianský - Masopust, Josl, Koloušek. Diváci: 7136.

Sestavy
Slavia:
Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Čonka - Petrák - Koreš (76. Zmrhal), Jarolím (53. Vošahlík), Juhar - Kisel - Škoda. Trenér: Rada.

Jihlava: Blažek - Obert, Tlustý, Šourek, Josl - Masopust (61. Mešanovič), Karlík, Koloušek, Vaculík (74. Kosak) - Jungr (87. Sedláček) - Tecl. Trenér: Komňacký.

V osmé minutě přišel šok pro domácí. Masopust utekl po pravé straně, nabil z druhé vlny nabíhajícímu Vaculíkovi a ten přesnou střelou uklidil míč k tyči. Vzápětí se Pražané dožadovali penalty, sudí Příhoda ale usoudil, že k faulu na Koreše došlo ještě před vápnem.

V 21. minutě zmrazila Jihlava smrtící kombinací slávistický stadion podruhé. Z obdobné akce jako před prvním gólem se po další přihrávce od Masopusta přesně do horního rohu trefil Koloušek a mohl se radovat z gólu proti svému někdejšímu zaměstnavateli.

Domácí tým po dvou gólových úderech zcela vypadl z role. Naopak Jihlava hrála chytře; když se dostala na útočnou polovinu, přesněji kombinovala a ještě do pauzy přidala třetí zásah. Čontofalský ve vápně fauloval Tecla a sám faulovaný, další z bývalých slávistů, ve 45. minutě z penalty dal svůj první ligový gól. Pražany vyprovázel do šaten pískot tribun.

Rada na hráče nekřičel, ale promluvil jim do duše

V poločase prý kouč Rada na hráče nijak nekřičel a snažil se je přesvědčit, že i stav 0:3 se dá vyrovnat. Během angažmá v Düsseldorfu prý prohrával v pauze 0:4 a zápas skončil 5:4. "Hráče jsem nabádal, že takhle hrát nejde. Musíme být rádi, že diváci stav neřešili a fandili dál, tím nás povzbudili. Když tam přišel Vošahlík, trošku jsme hru oživili, pak jsme změnili rozestavení a vysunuli Martina Latku dopředu. Z toho vyústil druhý gól a v závěru jsme dali třetí branku," konstatoval Rada.

Po změně stran se Vršovičtí snažili rychle zkorigovat skóre, vinou nepřesností ale Blažkovu branku dlouho nijak zvlášť neohrozili. Až v 69. minutě vykřesal Pražanům naději střídající Vošahlík. Elegantně se zbavil svého strážce a střelou z úhlu prostřelil Blažka.

Slavia ožila a na dostřel ji mohl dostat Škoda, nůžkami ale pouze rozechvěl břevno. Domácí ovšem nepřestávali v náporu a v posledních dvou minutách nečekaně vybojovali aspoň bod. Nejprve střelou k tyči snížil Kisel a v poslední minutě dotlačil míč do sítě Vošahlík, který oslavil první zápas po příchodu z Jablonce druhým gólem. Hostujícímu kouči Františku Komňackého tak poněkud zhořkla premiéra na jihlavské lavičce.

"Kdyby nám někdo řekl, že ze Slavie povezeme bod, byli bychom šťastní, ale vzhledem k průběhu nás to trochu mrzí. Měli jsme to udržet. Nicméně jsme nováček, učíme se velkému fotbalu a ještě asi zažijeme pár takových zápasů, které by zkušenější mužstvo dokázalo zvládnout lépe," řekl trenér hostů František Komňacký.