Přesilovkové góly vrátily Spartu do čela extraligy

20:45aktualizováno  21:23
PRAHA - Hokejisté Slavie porazili ve 32. kole extraligy Třinec 3:1. Pražané, kteří jsou nejhorším týmem soutěže v domácím prostředí, tak uspěli proti obhájci titulu před vlastními fanoušky i ve druhém domácím utkání v sezoně a při porážce Litvínova se Zlínem snížili ztrátu na desátou příčku na sedm bodů.

Sparta - Vítkovice (Jánský) foto: ČTK

V komorní atmosféře sporadicky zaplněné haly se jako první po minutě ticha za zesnulého Václava Havla osmělili hosté, Orsavův bekhend ale dokázal pokrýt Kopřiva v brance Slavie. Pražané měli záhy přesilovku, ale největší šanci měl obránce soupeře Zíb, jenž však se svou dorážkou minul.

Sparta - Vítkovice 5:2

Branky a nahrávky: 20. Pacovský (Sersen, Broš), 23. Tenkrát (Ton, Milam), 51. Broš, 54. Broš (Jánský, D. Kočí), 57. Milam (Ton) - 5. Húževka (Malík, Štefanka), 31. Klimek (Burger, Walker). Rozhodčí: Souček, Kalivoda - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:10, navíc Malík (Vítkovice) 10 min. Využití: 4:0. Diváci: 4871.

Krátce po polovině první části musel k Mičulkovi usednout na trestnou lavici Lojek, takže Slavia měla k dispozici 87 vteřin přesilovky pět na tři, ale kromě ran kapitána Kadlece z modré čáry výrazně nezahrozila. Poté "namazal" Krejčík Klimentovi, jehož vychytal Kopřiva. Pouhé tři vteřiny před přestávkou uspěl opakovanou ranou v přesilovce Kůrka a domácí vedli.

Od druhé třetiny nastoupil do branky Ocelářů místo Hamerlíka náhradník Vojtek, u něhož stála štěstěna při šanci Kůrky, který při dorážce bekhendovým blafákem těsně minul. Ve 29. minutě hledal Krejčík Pospíšila, jeho zakončení ale lapil Vojtek. Hned poté hrál Růžičkův soubor přesilovku a právě syn slávistického kouče po Krejčíkově nahození zvýšil už po 10 vteřinách pohotovou tečí na 2:0.

Na konci 34. minuty museli Pražané na 14 sekund do tří, ale krátce poté, co naskočil do hry první z hříšníků Valach namířil Hrabal parádní křížnou přihrávku na Miloslava Hořavu a ten snížil. Jen chvilku na to orazítkoval Bonk tyč, ovšem závěr vyšel opět Slavii, když přečíslení tří na dva gólově zakončil s velkým přehledem Micka.

VÍCE ZDE:

Ve třetím dějství Třinečtí i díky Sklenářově trestu z konce druhé části stupňovali svůj tlak, jenže domácí pozorně bránili a když už pustili ve 46. minutě do šance Orsavu, zakročil Kopřiva. I ten by musel být krátký na další pokus Orsavy, jehož našel výtečně Kohn, jenže mladý reprezentační forvard ve stoprocentní příležitosti překvapivě minul.

Slavia si poté zahrála čtvrt minuty znovu dvojnásobnou početní výhodu, ale bez úspěchu a vniveč přišla i následná klasická přesilovka, přestože Alinč měl ke gólu hodně blízko. Třinec v závěru zariskoval a od své přesilovky to více než tři minuty před koncem zkusil v šesti, ale kromě šancí Kohna a Klimenty Kopřivu neohrozil. Před čtvrtým inkasovaným gólem naopak zachránil hosty za pukem mířícím do branky sprintující Cartelli.

Další čtvrteční zápasy extraligy:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Mountfield České Budějovice 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 29. Starý (Kolář I, Koukal), 31. Nahodil (Buchtele, Sičák), 37. Buchtele (Nahodil, Kousal), 52. Kolář I (Koukal), 58. Starý (Koukal, Kolář I) - 7. Němeček (Kuchejda, R. Pšurný), 40. Šimánek (Kašpařík). Rozhodčí: Jeřábek, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 8165.

HC Verva Litvínov - PSG Zlín 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Stříteský (Kubát, Hanzl) - 2. Honejsek, 22. Kubiš (Honejsek), 25. Důras (Leška, Hamrlík). Rozhodčí: Hodek, Homola - Podrazil, Jelínek. Vyloučení: 5:6, navíc Trávníček (Litvínov) 10 min. Využití: 1:0.

Rytíři Kladno - BK Mladá Boleslav 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Bahenský (D. Výborný, Podkonický), 37. Vrbata (Mikulík). Rozhodčí: Hribik, Šindler - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: 2349.

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 47. Kudrna (Trončinský, Bárta) - 14. Jakub Svoboda (T. Svoboda), 49. L. Čermák (Dlouhý), 56. Dlouhý (Vašíček, Erat). Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 9:5, navíc Štich - Malec oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4156.

HC Slavia Praha - HC Oceláři Třinec 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Kůrka (Vondrka), 29. V. Růžička ml. (J. Krejčík, Roth), 40. Micka (Dušek) - 35. M. Hořava (Hrabal, D. Květoň). Rozhodčí: Šír, Turčan - Bejček, Charvát. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:1. Diváci: 2549.