Premiérový gól Koláře v KHL pomohl Doněcku k výhře

20:48
DONĚCK - Obránce Jan Kolář vstřelil první gól v Kontinentální hokejové lize a pomohl Donbassu Doněck k výhře 6:4 nad Viťazem Čechov. Tři asistence si ve vítězném celku připsal Lukáš Kašpar, jednu Václav Nedorost.

an Kolář z Pardubic (v pozadí) se snaží zastavit kladenského Jaromíra Jágra. foto: ČTK

Kolář v polovině listopadu opustil mistrovské Pardubice a odešel do týmu ukrajinského nováčka KHL. V jedenáctém zápasu v doněckém dresu zaznamenal šestadvacetiletý zadák první bod, ve 12. minutě po Kašparově asistenci vyrovnal na 1:1.

Kašpar se pak přihrávkami v přesilových hrách podílel i na druhé a poslední brance domácích, kteří po dvou třetinách prohrávali 2:3. V závěrečné části zápasu se ale Donbass trefil čtyřikrát během osmi minut a v tabulce Východní konference se posunul před pražského Lva na sedmé místo.