Překvapení NHL: poslední Devils deklasovali Washington, trefil se i Eliáš

9:21
NEW YORK - Útočník Patrik Eliáš po devíti zápasech protrhl v NHL svou střeleckou smůlu a gólem a asistencí přispěl k vítězství hokejistů New Jersey nad Washingtonem 5:0. Český kanonýr v 6. minutě v přesilové hře otevřel skóre zápasu a připsal si svůj třetí gól v sezoně, ve 23. minutě po jeho přihrávce zvyšoval Jason Arnott už na 4:0.

Patri Eliáš dává gól foto: ČTK

Capitals, kteří jsou s 30 body stále na čele tabulky celé soutěže, prohráli už potřetí v řadě, z toho podruhé výsledkem 0:5. Všech pět gólů inkasoval Braden Holtby, český brankář Michal Neuvirth, který vychytal většinu ze čtrnácti výher Washingtonu v sezoně, se totiž zranil na dopoledním rozbruslení a Capitals museli narychlo povolat z farmy Semjona Varlamova, který se zotavuje po zranění třísel.

------
20. Hejduk (Colorado) 22 (7+15) 28. Plekanec (Montreal) 20 (7+13)
56. Havlát (Minnesota) 17 (3+14)

Neuvirth se přesto musel v první třetině posadit na střídačku alespoň jako náhradník, protože Varlamovovi dorazila výstroj se zpožděním a připraven byl až od druhé dvacetiminutovky. Do branky ho ale kouč Bruce Boudreau nakonec stejně neposlal, přestože jeho tým prohrával po první třetině 0:3, a nechal zápas dochytat Holtbyho. Po utkání jej ale z porážky nevinil.

"Když prohrajete takovým způsobem jako my dnes, je to chyba všech - útočníků, obránců, brankáře i trenérů," nechal se slyšet Boudreau. "Všichni se musíme zamyslet, co jsme v posledních třech zápasech udělali špatně.

Vím, že na každý tým občas dolehne krize, ale nám by se to stávat nemělo," doplnil Boudreau. Ďáblové, kteří prohráli předchozí tři zápasy, v nichž navíc vstřelili dohromady jen tři góly, se tak paradoxně chytli na nejlepším týmu NHL.

Brankář Johan Hedberg zneškodnil všech třicet střel a vychytal své první čisté konto v sezoně. "V posledních utkáních jsme už podali mnohem lepší týmový výkon, ale teprve dnes nám to tam konečně začalo padat. Hráli jsme soustředěně celých šedesát minut a víme, že máme na čem stavět," prohlásil střelec dvou gólů Jason Arnott.

Video ze zápasu New Jersey - Washington

Na Washington se v tabulce bodově dotáhli hokejisté Philadelphie, kteří otočili zápas s Montrealem a vyhráli 3:2. Canadiens sice vedli po první třetině 2:0 díky dvěma trefám Maxima Lapierreho, v 35. minutě však snížil Ville Leino a v třetí třetině Flyers dvěma góly dokonali obrat. Vítěznou branku vstřelil ve 48. minutě James van Riemsdyk, který se trefil poprvé v sezoně.

"Poctivě makal na tréninku i mimo led a zasloužil si dát konečně gól. Předtím pořád trefoval samé tyčky a břevna, je skvělé vidět, že mu to tam nakonec přece jenom spadlo," pochválil autora rozhodujícího gólu kapitán Letců Mike Richards.

Michálek oslavil jubileum
Svou pátou branku v sezoně zaznamenal v pondělí útočník Milan Michálek a pomohl jí k výhře Ottawy nad Los Angeles 3:2. Michálek, který nastoupil ke svému 400. zápasu v NHL, se trefil v poslední minutě druhé třetiny a vyrovnal na 2:2. O vítězství Senators pak rozhodl osm minut před koncem třetí třetiny Jason Spezza.

Skóre utkání načal v čase 10:00 Alexej Kovaljov a jako třetí ruský hokejista po Sergeji Fjodorovovi a Alexandru Mogilném zdolal metu 1000. bodu v NHL. "Vypadalo to trošku jako vtip, že jsem dosáhl 1000. bodu zrovna v čase 10:00, navíc jsem přitom zlomil hokejku. Je to nepředstavitelná porce zápasů a úsilí, ale jsem hrdý na to, co jsem dokázal. Hned po utkání mi přišlo asi dvacet esemesek od kamarádů a rodiny, hodně to pro mě znamená," uvedl Kovaljov.

Do čela produktivity NHL se dostal útočník Sidney Crosby, který gólem a asistencí dovedl Penguins k výhře 3:2 na ledě Floridy. Crosby, který má na svém kontě 15 gólů a 20 asistencí, bodoval už v devátém utkání za sebou, čímž si vytvořil osobní rekord.

Vítěznou branku ale vstřelil sedm minut před koncem třetí třetiny Chris Conner, asistenci si u ní připsal obránce Zbyněk Michálek. V brance Floridy odchytal celý zápas Tomáš Vokoun, třiadvacet zákroků však k úspěchu Panterů nestačilo.

Výsledky NHL

Toronto - Dallas 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 11. a 35. Kulemin, 38. Bozak, 60. Versteeg - 36. B. Richards.  Střely na branku: 26:22. Diváci: 19.266.

New Jersey - Washington 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)
Branky: 17. a 23. Arnott (na druhou Eliáš), 6. Eliáš, 19. Tedenby z trest. stř., 28. Zubrus. Střely na branku: 23:30. Diváci: 14.107.

NY Rangers - Calgary 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky: 23. Boyle, 33. Girardi - 26. Iginla. Střely na branku: 24:32. Diváci: 17.845.

Florida - Pittsburgh 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Branky: 20. Stillman (Frolík), 27. McCabe - 5. Letang, 12. Crosby, 53. Conner (Z. Michálek). Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 59 minut, z 26 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 88,5 procenta. Střely na branku: 29:26. Diváci: 16.543.

Columbus - Nashville 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 9. Commodore, 35. Nash (Voráček). Střely na branku: 30:27. Diváci: 10.095.

Ottawa - Los Angeles 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 11. Kovaljov, 40. M. Michálek, 52. Spezza - 17. Kopitar, 28. R. Smyth. Střely na branku: 19:30. Diváci: 18.315.

Tampa Bay - Boston 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
Branky: 24. Tyrell, 26. Stamkos, 32. Purcell - 51. Ryder. Střely na branku: 36:27. Diváci: 16.241.

Philadelphia - Montreal 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
Branky: 35. Leino, 42. Giroux, 48. Van Riemsdyk - 12. a 17. Lapierre. Střely na branku: 45:31. Diváci: 19.753.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...