Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Překvapení na Turnaji mistrů. Nováček Nišikori porazil Murrayho

Asie

17:51
LONDÝN/PRAHA - Japonský tenista Kei Nišikori porazil při své první účasti na Turnaji mistrů v úvodním utkání skupiny B Brita Andyho Murrayho 6:4, 6:4. V druhém dnešním duelu se utká Švýcar Roger Federer s jiným londýnským debutantem Milosem Raonicem z Kanady.

Lepší premiéru si Nišikori přát nemohl foto: Reuters

Čtyřiadvacetiletý Nišikori se na Turnaj mistrů kvalifikoval jako první tenista z Asie v historii, v duelu proti domácí hvězdě si však jako nováček nepočínal. Navzdory tomu, že v dosavadních třech vzájemných duelech neuhrál proti Murraymu ani set, si připsal za 95 minut první výhru na turnaji.

Dvojnásobný grandslamový šampion Murray se do Londýna dostal na poslední chvíli minulý týden po úspěšné sérii 20 vítězných zápasů z 23. Dnes však navzdory podpoře domácího publika působil unaveně a bez síly na zvrat nepříznivého stavu.

Český tenista Tomáš Berdych vstoupí do turnaje v pondělí duelem se Švýcarem Stanem Wawrinkou.